Złota biżuteria na Nebu Expo w Kairze

0 79

Trzydniowe targi, nazwane „International Nebu Expo for Gold & Jewelry 2022”, odbyły się w dniach 10-12 XII. 2022 r. w Egypt International Exhibition Center w Nowym Kairze, gdzie zaprezentowano biżuterię, monety i ozdoby wykonane ze złota lub innych metali szlachetnych i kamieni szlachetnych.

Oprócz produktów końcowych wystawiono również maszyny do tworzenia biżuterii wykonane w Egipcie, Włoszech, Turcji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Libanie i Indiach.

Przyjechaliśmy tutaj, aby zobaczyć, jak wygląda rynek, mając nadzieję, że przyciągniemy niektórych klientów, którzy przyjdą w przyszłym miesiącu na inną wystawę, którą będziemy mieli w Vicenzy, naszym mieście – powiedział Paolo Giovannini, włoski wystawca, który prowadzi działalność w zakresie narzędzi i maszyn do tworzenia biżuterii.

Mamy ponad 50 egipskich firm wystawiających swoje wysokiej jakości produkty, oprócz 35 firm z innych krajów – powiedział Hany Milad Gaied, szef Wydziału Biżuterii i Złota Federacji Egipskich Izb Handlowych, organizatora wydarzenia.

Będziemy pracować nad rozszerzeniem go, aby być wyróżniającym się międzynarodowym expo, ponieważ aspirujemy do stania się regionalnym centrum w handlu i przemyśle biżuterii, powiedział Xinhua.

Jestem olśniona szczegółami i pięknem wystawionych egipskich przedmiotów. Naprawdę osiągnęliśmy światowy standard – powiedziała Salma Halawa, egipska projektantka biżuterii na expo.

Pawilon New Egypt Gold, lokalnie znanego producenta biżuterii, został udekorowany w elementy faraońskie, w tym starożytne egipskie kolumny i posągi, i pokazał dużą różnorodność zestawów złota i biżuterii, które czerpały inspirację z bogatej historii Egiptu w tworzeniu złotej biżuterii.

My, jako Egipcjanie, myśleliśmy o doskonaleniu się w tworzeniu biżuterii w stylach faraońskich, które reprezentują dziedzictwo naszych przodków – powiedział Tarek Al-Tarouty, dyrektor generalny firmy założonej w 1935 roku, dodając, że wyjątkowość takiego rzemiosła można dostrzec w artefaktach, takich jak złota maska starożytnego króla Tutanchamona.

Ali Saleh Al-Kindi, wystawca z Arabii Saudyjskiej, powiedział, że w ciągu ostatnich 40 lat regiony Zatoki Perskiej i Arabii znacznie się rozwinęły i stały globalnymi konkurentami w branży jubilerskiej.

Opisując expo jako „bardzo ważną” platformę współpracy i wymiany wśród arabskich twórców biżuterii, właściciel firmy jubilerskiej z Jeddah wyraził nadzieję, że expo stanie się bardziej wpływowe w przyszłości.

Poprzez udział krajów arabskich w expo, mamy nadzieję, że pobudzi to wymianę pomysłów, badań i produktów związanych z przemysłem jubilerskim w świecie arabskim” – powiedział saudyjski biznesmen.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany