Heraeus przejmuje kanadyjską firmę recyklingową McCol Metals
Heraeus nabył firmę McCol Metals, specjalizującą się w odzyskiwaniu irydu ze zużytych mieszanych tlenkowych elektrod metalowych. McCol Metals, z siedzibą w Kanadzie, kontynuuje swoją działalność w St. John’s, N.L., Kanada, teraz jako część Heraeus Precious Metals, działu metali szlachetnych grupy Heraeus.
Firma planuje przyspieszyć rozwój McCol Metals, wspierając ich innowacyjne podejście swoją wiedzą i doświadczeniem. Po latach badań i poświęceń, McCol Metals opracował nowoczesny proces umożliwiający odzyskiwanie i recykling cennego metalu szlachetnego – irydu – ze zużytych mieszanych tlenkowych elektrod metalowych (MMO). Elektrody MMO są używane jako anody w procesach elektrochemicznych, np. w produkcji chloru, folii miedzianych do baterii, oczyszczania wody i elektro-rafinacji. Iryd odgrywa kluczową rolę jako warstwa przewodząca i katalizująca, która jest nakładana na elektrody, aby wspierać niezbędne reakcje.
Marius Vigener, Wiceprezes Heraeus Precious Metals:
„McCol Metals idealnie pasuje do Heraeus Precious Metals. Dzięki temu przejęciu dalej rozwijamy naszą wiodącą kompetencję w recyklingu metali szlachetnych. Dzięki innowacyjnej technologii recyklingu McCol Metals realizujemy naszą ambicję, aby jak najwięcej metali szlachetnych pozostawało w obiegu.”
Do momentu przejęcia McCol Metals był własnością Eastern Composite Services (ECS), firmy z Nowej Fundlandii i Labradoru, świadczącej specjalistyczne usługi przemysłowe dla sektorów górnictwa, morskiego i energetycznego. „Przez wiele lat rozwijaliśmy silne relacje biznesowe z Heraeus Precious Metals,” powiedział Andrew Colford, Dyrektor Generalny Eastern Composite Services. „Dzięki naszej długotrwałej współpracy rozpoznaliśmy ich jako preferowanego partnera do napędzania McCol Metals na kolejny etap rozwoju. Z niecierpliwością oczekujemy na liderstwo i ekspertyzę Heraeus, które przyniosą dalsze innowacje i sukcesy dla McCol Metals pod ich kierownictwem.”
Darrell Coombs, Wiceprezes McCol Metals:
„Jesteśmy podekscytowani ogłoszeniem naszej współpracy z Heraeus Precious Metals. Dzięki ich niezrównanej ekspertyzie i rozległej globalnej sieci jesteśmy gotowi odblokować unikalne synergie, które poprawią nasze rozwiązania w zakresie odzyskiwania i recyklingu. Naszym wspólnym celem jest podniesienie standardów obsługi klientów, jednocześnie aktywnie promując zrównoważony rozwój na globalnym rynku metali szlachetnych”
Ze względu na swoją odporność na temperaturę i korozję, przewodność i właściwości katalityczne, iryd jest poszukiwany do szerokiej gamy zastosowań przemysłowych. Na przykład jest niezbędny do rozwoju zielonej gospodarki wodorowej. Biorąc pod uwagę ich ograniczoną dostępność, wysoką wartość oraz wysokie emisje CO2 podczas wydobycia i przetwarzania, kluczowe jest, aby metale szlachetne takie jak iryd pozostały w obiegu gospodarczym i były odzyskiwane z materiałów końcowych.
Zrównoważony rozwój jest szczególnie ważny dla Heraeus Precious Metals nie tylko w kontekście recyklingu metali szlachetnych: firma dąży do osiągnięcia neutralności CO2 od 2025 roku i całkowitego zaprzestania użycia paliw kopalnych od 2033 roku.
Może Cię zainteresować: