Presja cenowa na złoto, na srebrze realizacja zysków

0 85

Presja cenowa na złoto, na srebrze realizacja zysków

Ceny złota i srebra są niższe na początku handlu w USA w poniedziałek. Rutynowe korekty rozpoczynają tydzień handlowy, po ostatnich dobrych wzrostach cen obu metali. Inwestorzy zajmujący się krótkoterminowymi kontraktami futures czerpią zyski z ostatnich wzrostów. Lutowe złoto ostatnio spadło o 10,50 USD do 1800,50 USD, a marcowe srebro spadło o 0,132 USD do 23,59 USD.

Na światowych giełdach w nocy przeważały spadki. Indeksy giełdowe w USA wskazują na nieco wyższe otwarcia, gdy rozpoczyna się dzienna sesja w Nowym Jorku.

Główne banki centralne zakończą w tym tygodniu najbardziej agresywny rok pod względem podwyżek stóp procentowych od czterech dekad, a ich walka z inflacją wciąż się nie zakończyła, mimo że ich gospodarki spowalniają. Posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej (FOMC) rozpoczyna się we wtorek rano, a kończy w środę po południu oświadczeniem i konferencją prasową prezesa Fed Powella. FOMC najprawdopodobniej podniesie stopy procentowe w USA o 0,5%. Następnie Europejski Bank Centralny i Bank Anglii spotkają się w czwartek i prawdopodobnie podążą za Rezerwą Federalną USA, podnosząc stopy procentowe o pół punktu.

Kolejnym ważnym punktem danych z USA w tym tygodniu będzie raport o indeksie cen konsumpcyjnych za listopad, który zostanie opublikowany we wtorek rano. CPI ma wzrosnąć o 7,3% rok do roku.

Dziś rano w telewizji pojawiło się kilka interesujących nagłówków wiadomości. Jeden z Wall Street Journal brzmi: „Rynki wykazują większe zaufanie do miękkiego lądowania”. A nagłówek Barrona mówi:

„Bitcoin czeka wielki tydzień; handlowcy postrzegają teraz 8500 USD jako bardziej prawdopodobne niż 34 000 USD”.

Przeczytaj także: Jastrzębia niespodzianka Fed może zbić cenę złota w przyszłym tygodniu

Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś lekkie spadki indeksu dolara amerykańskiego. Ceny ropy naftowej Nymex są nieznacznie niższe i wynoszą około 70,50 USD za baryłkę. Ceny w zeszły piątek osiągnęły najniższy poziom od 11 miesięcy. Tymczasem rentowność wzorcowych 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wynosi obecnie 3,523%.

Dane gospodarcze z USA, które zostaną opublikowane w poniedziałek obejmują miesięczne zestawienie budżetu Skarbu Państwa.

Z technicznego punktu widzenia, byki na kontrakty terminowe na złoto mają ogólną przewagę techniczną w krótkim terminie. Ceny znajdują się w pięciotygodniowym trendzie wzrostowym na dziennym wykresie słupkowym. Następnym celem byków dotyczącym wzrostu cen jest zamknięcie lutowych kontraktów futures powyżej solidnego oporu na sierpniowym maksimum na poziomie 1836,70 USD. Kolejnym krótkoterminowym celem niedźwiedzi w zakresie cen spadkowych jest obniżenie cen kontraktów futures poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1750,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny przy nocnym maksimum na poziomie 1809,30 USD, a następnie na piątkowym szczycie na poziomie 1819,00 USD. Pierwsze wsparcie widoczne jest przy nocnym minimum na poziomie 1 796,40 USD, a następnie na poziomie 1 790,00.

Srebrne byki mają ogólną krótkoterminową przewagę techniczną. Na dziennym wykresie słupkowym utrzymuje się niepewny, trwający od trzech miesięcy trend wzrostowy. Kolejnym celem wzrostowym cen byków srebrnych jest zamknięcie marcowych cen kontraktów terminowych powyżej solidnego technicznego oporu na poziomie 25,00 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na poziomie 22,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny przy zeszłotygodniowym maksimum na poziomie 23,90 USD, a następnie na poziomie 24,00 USD. Następne wsparcie jest widoczne przy nocnym minimum 23,435 USD, a następnie przy 23,00 USD.

Może Cię zainteresuje :

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany