Import złota i srebra z ZEA do Indii wywołuje obawy ekonomiczne

0 19

Import złota i srebra z Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Indii wzrósł o 210% do 10,7 miliarda dolarów w roku 2023-24, głównie dzięki preferencyjnym cłom na mocy Umowy o Współpracy Gospodarczej między Indiami a ZEA (CEPA). Ten gwałtowny wzrost wywołał obawy dotyczące arbitrażu taryfowego i potencjalnych strat dochodów, co skłania do wezwania do rewizji polityki celnej.

Import złota i srebra z ZEA do Indii osiągnął wzrost o 210 procent, osiągając 10,7 miliarda dolarów w roku fiskalnym 2023-24. Wzrost ten przypisuje się preferencyjnym cłom przyznanym na mocy Umowy o Współpracy Gospodarczej między Indiami a ZEA (CEPA), podpisanej w lutym 2022 roku i wdrożonej w maju 2022 roku.

Inicjatywa Badań nad Globalnym Handlem (GTRI) podkreśliła, że import tych cennych metali jest napędzany znacznymi ulgami taryfowymi, pozwalającymi na nieograniczone ilości srebra z 7-procentowym cłem oraz 160 ton metrycznych złota z 1-procentową ulgą. Wzrost importu skłonił do wezwania do rewizji tych ulg taryfowych w celu zarządzania arbitrażem.

Dodatkowo, umożliwienie prywatnym firmom importu za pośrednictwem Międzynarodowej Giełdy Złota w Indiach (IIBX) w Gift City przyczyniło się do zwiększenia importu. Założyciel GTRI, Ajay Srivastava, podkreślił potrzebę obniżenia ceł i zaostrzenia regulacji, aby zapobiec nadużyciom, kontrolować straty dochodów i zapewnić uczciwą konkurencję.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany