Wall Street staje się wyjątkowo niedźwiedzi dla złota

0 124

Wall Street staje się wyjątkowo niedźwiedzi dla złota – cena złota spadła o prawie 90 USD w porównaniu z październikowymi maksimami

Krótkoterminowe perspektywy dla złota pozostają ponure, a analitycy zdecydowanie skłaniają się ku cennemu metalowi, gdy poziom 1650 USD za uncję przełamuje się.

Cena metalu szlachetnego spadła o prawie 90 USD w porównaniu z październikowymi maksimami wynoszącymi 1737 USD za uncję, a grudniowe kontrakty terminowe na złoto Comex ostatnio notowane są na poziomie 1648,70 USD, co oznacza spadek o 1,69% w ciągu dnia.

Obraz techniczny jest również dość niedźwiedzi, ponieważ wyprzedaż otwiera drzwi do 1600 USD za uncję.

„Technicznie, krótkoterminowo prognozy pozostają niedźwiedzie”, powiedział w piątek starszy analityk Kitco, Jim Wyckoff.

„Złote i srebrne byki pozostają zakłopotane niezdolnością ich metali do złapania bezpiecznej ceny w obliczu zwiększonej niepewności geopolitycznej i rynkowej”.

Głównym winowajcą utrudniającym sytuację w przypadku złota jest wyższa niż oczekiwano inflacja, która zmusza rynek do ponownej wyceny agresywnych oczekiwań podwyżek stóp Rezerwy Federalnej. A to daje dodatkowy impuls dolarowi amerykańskiemu.

„Złoto wciąż walczy. Na rynku kasowym spadło siedem razy w ostatnich ośmiu sesjach giełdowych. Wskaźniki tempa wykazują tendencję spadkową”, powiedział dyrektor zarządzający Bannockburn Global Forex, Marc Chandler.

„Przełamanie na poziomie 1642 USD może sygnalizować ponowny test na 1,615 USD. Najbardziej optymistyczny rozwój to ruch powyżej 1685 USD. Zamknięcie powyżej 1672 USD może pomóc ustabilizować kurs”.

Wyniki ankiety

Wyniki cotygodniowego badania złota przeprowadzonego przez Kitco ujawniły, że Wall Street jest teraz wyjątkowo pesymistyczna, jeśli chodzi o ceny złota w przyszłym tygodniu. Spośród dziewięciu analityków biorących udział w ankiecie 78% stwierdziło, że spodziewa się niższych cen w przyszłym tygodniu, a tylko 22% było nastawionych byczo.

Wyniki ankiety „ulicznej” pokazuje bycze nastawienie w następnym tygodniu, ale segment niedźwiedzi rósł. Spośród 858 uczestników handlu detalicznego 45% spodziewało się wyższych cen, 35% wezwało do obniżenia cen, a 20% pozostało neutralnych, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Kitco.

Ponowna wycena oczekiwań Fed

Utrzymanie dolara amerykańskiego w pobliżu 20-letnich maksimów to oczekiwanie 99,7% szans na kolejną podwyżkę o 75 punktów bazowych w listopadzie, 74% szans na dodatkową podwyżkę o 50 punktów bazowych w grudniu i prawdopodobnie serię mniejszych podwyżki stóp procentowych w lutym i marcu, według CME FedWatch Tool.

„Złoto w grudniu nie zakończyło krótkoterminowego trendu spadkowego na wykresie dziennym, i znalazło się w pobliżu 1645 USD ” – powiedział prezes Darin Newsom Analysis, Darin Newsom.

„Odwrotną stroną medalu jest indeks dolara amerykańskiego, który nadal wskazuje, że jego średnioterminowy trend uległ odwróceniu, z technicznego punktu widzenia”.

I nawet ci nieliczni analitycy, którzy w krótkim okresie pozostają zwyżkową ceną metalu szlachetnego, nie wykluczają spadku przed rozpoczęciem rajdu.

„Jestem bykiem na złocie i srebrze, ale czuję, że zobaczymy minima z marca 2020 r. (przynajmniej w akcjach), które będą wykupione jako pierwsze” – powiedział wydawca VR Metals/Resource Letter, Mark Leibovit.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany