Król – dolar amerykański nadal obniża cenę złota

0 71

Król – dolar amerykański nadal obniża cenę złota

Ceny złota i srebra spadły w piątek podczas handlu w USA. Te dwa metale szlachetne nadal są przedmiotem silnej odwrotnej korelacji z potężnym indeksem dolara amerykańskiego. Złote i srebrne byki nadal są zakłopotane niezdolnością swoich metali do złapania bezpiecznej ceny w warunkach zwiększonej niepewności geopolitycznej i rynkowej. Grudniowe złoto spadło o 16,00 USD do 1661,10 USD, a grudniowe srebro o 0,258 USD do 18,65 USD.

W ciągu nocy globalne rynki akcji były w większości stabilne. Czwartkowe silne odbicia i mocno wyższe zamknięcia indeksów naprawdę zaskoczyły rynek. Opublikowany rano gorący raport o indeksach cen konsumenckich w USA gwałtownie obniżył indeksy giełdowe w USA, tylko po to, by szybko wszystko „odkręcić”. Analitycy starali się zrozumieć to polowanie na okazje. Niektórzy twierdzili, że musiał być pozytywny sygnał techniczny, podczas gdy inni nadal uważali, że wszystkie niedźwiedzie wiadomości na rynku zostały uwzględnione w cenach.

Urzędnicy Rezerwy Federalnej USA potwierdzili ostatnio swoje agresywne jastrzębie stanowisko w sprawie polityki pieniężnej, które niepokoiło ogólny rynek w obawie przed amerykańską i/lub globalną recesją. Czwartkowy raport o CPI sugeruje, że Fed ma rację, jeśli chodzi o przekonanie, że inflacja nadal nie jest pod kontrolą.

Niechęć do ryzyka na ogólnym rynku została tylko na krótko uspokojona wiadomością, że rząd Wielkiej Brytanii zamierza wycofać część swoich kontrowersyjnych planów podatkowych i wydatków, które wstrząsnęły rynkami finansowymi w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Jednak teraz pojawiają się pogłoski, że lekkomyślne posunięcia rządu Wielkiej Brytanii naraziły premier Truss na ryzyko utraty pracy. Dziś rano doniesiono, że brytyjski kanclerz skarbu Kwarteng został zwolniony. Dzisiejszy nagłówek Barrona brzmi: „Wielka Brytania zmierza do kryzysu…”. Kluczowe rynki zewnętrzne odnotowują dziś gwałtowny wzrost indeksu dolara amerykańskiego. Ceny ropy naftowej Nymex są niższe i wynoszą około 87,50 USD za baryłkę. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA wynosi obecnie 3,901%.

Publikowane w piątek dane gospodarcze z USA obejmują ceny importu i eksportu, sprzedaż detaliczną, zapasy produkcyjne i handlowe oraz badanie nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan.

Technicznie rzecz biorąc, grudniowe kontrakty terminowe na złoto mają solidną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie i odzyskały moc. Kolejnym celem cenowym byków jest doprowadzenie do zamknięcia powyżej solidnego oporu na październikowym maksimum wynoszącym 1738,70 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na wrześniowym minimum 1622,20 USD. Pierwszy opór pojawia się na nocnym maksimum 1677,80 $, a następnie na czwartkowym maksimum 1688,90 $. Pierwsze wsparcie jest widoczne na najniższym poziomie w tym tygodniu wynoszącym 1648,30 USD, a następnie na poziomie 1622,20 USD.

Na wrześniowych kontraktach terminowych na srebro niedźwiedzie mają silną ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie i uzyskały impet. Kolejnym celem dla srebrnych byków jest zamknięcie cen powyżej solidnego technicznego oporu na październikowym maksimum wynoszącym 21,31 USD. Kolejnym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zamknięcie cen poniżej solidnego wsparcia na wrześniowym minimum 17,40 USD. Pierwszy opór jest widoczny na nocnym maksimum 19,055, a następnie na czwartkowym maksimum 19,29 USD. Kolejne wsparcie jest widoczne na najniższym w tym tygodniu 18,41 USD, a następnie na 18,00 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany