Słabe perspektywy S&P 500 budują cenę złota

0 270

Słabe perspektywy S&P 500 budują cenę złota.

Po jednodniowym wytchnieniu S&P 500 ponownie odczuwa silną presję na sprzedaż, a rynek złota nadal korzysta ze zmienności rynku, ponieważ ceny utrzymują się powyżej kolejnego krytycznego poziomu oporu na poziomie 1850 USD za uncję.

Ponieważ indeks szerokiego rynku akcji nadal walczy i flirtuje z rynkiem bessy, rosną negatywne nastroje wśród ekonomistów i analityków rynkowych. Wielu analityków poszukuje znacznie niższych cen do końca roku.

W niedawnym raporcie stratedzy rynkowi z Société Générale ostrzegali inwestorów, że akcje mogą być podatne na ataki. Dodali jednak, że S&P czeka ciężka bitwa przed jazdę pod górę.

Francuski bank ostrzegł również, że gospodarka USA stoi w obliczu rosnącego ryzyka stagflacji, ponieważ inflacja pozostaje uparcie wysoka i obciąża oczekiwania dotyczące wzrostu.

Analitycy rynkowi z Bank of America również podnoszą widmo stagflacji. Analitycy stwierdzili, że ponowne osłabienie rynków akcji może oznaczać, że inwestorzy są teraz mniej skoncentrowani na rosnących stopach procentowych, a bardziej zaniepokojeni spowolnieniem wzrostu gospodarczego.

Bank of America uważa, że S&P spadnie w tym roku do minimum około 3200 punktów.

„To zbiega się z typowym 33% recesyjnym spadkiem indeksu S&P 500 od szczytu do dołu” – powiedziała Candace Browning, szefowa BofA Global Research, w notatce z niedzieli.

Bank rekomenduje inwestorom zwiększenie zaangażowania w sektor energetyczny na szerokie towary jako zabezpieczenie przed ryzykiem.

„Pozostajemy przeciążeni energią, która korzysta z niskiej podaży w USA, rosnącego popytu na usługi i wojnę” – powiedzieli analitycy.

Analitycy rynkowi z CrossBorder Capital powiedzieli, że widzą spadek indeksu S&P 500 do 3250, ponieważ zacieśnianie przez Rezerwę Federalną nadal usuwa płynność z rynku.

„Fed ma na celu zmniejszenie ilości dolarów zarówno z powodu krajowej inflacji, jak i międzynarodowych powodów geopolitycznych, i będą zaciskać, jak zawsze, dopóki coś się nie zepsuje” – powiedzieli analitycy.


„Jeżeli myślimy o spadku cen akcji do pierwszego etapu w dół na rynku, związanego ze spadającymi mnożnikami P/E, to ten drugi etap może być napędzany bardziej przez załamanie zysków, co najmniej 30% od szczytu do dołka w głównych indeksach”.

W obecnych warunkach niektórzy analitycy rynku nadal postrzegają złoto jako ważną dywersyfikację rynku i zabezpieczenie przed spadkami na rynkach akcji. Ceny złota znacznie przewyższają S&P 500.

Indeks szerokiego rynku spadł w tym roku o 18%; tymczasem złoto, którego kurs przekracza 1850 USD za uncję, zyskało ponad 1%.

W niedawnym wywiadzie dla Kitco News, Axel Merk, prezes i dyrektor ds. inwestycji w Merk Investments, powiedział, że chociaż złoto napotyka pewne trudne problemy, ponieważ realne stopy procentowe stają się dodatnie, nadal wykonuje swoją pracę.

Dodał, że rosnąca inflacja i niestabilność rynku będą nadal wspierać ceny złota.

„Rezerwa Federalna ma jedno narzędzie, które nie jest dobre dla aktywów ryzykownych” – powiedział.

Jednak pomimo nowego rozmachu złota, niektórzy analitycy nadal postrzegają handel metalami szlachetnymi w szerokim zakresie.

„Kilka kluczowych tematów nadal pociąga i szarpie ceny złota, dyktując krótko- i długoterminowe perspektywy. Należą do nich obawy o recesję, wysoką inflację, wydarzenia w Rosji i na Ukrainie, kryzys Covid-19 w Chinach i oczekiwania podwyżek Fed. Agresywne podejście Rezerwy Federalnej do wyższych stóp procentowych może stanowić główną przeszkodę dla metalu o zerowej stopie zwrotu” – powiedział Lukman Otunuga, starszy analityk ds. badań w FXTM.


„Technicznie, wybicie powyżej 1855 USD może wywołać ruch w kierunku 1885 USD i 1900 USD. Utrzymująca się słabość poniżej 1855 USD otwiera drzwi w kierunku 1820 USD i 1800 USD”.Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany