Ceny złota spadają, ale utrzymują wsparcie na poziomie 1850 USD

0 23

Ceny złota spadają, ale utrzymują wsparcie na poziomie 1850 USD, powodem są rozczarowujące dane o produkcji w USA.

Rynek złota utrzymuje wsparcie powyżej 1850 USD za uncję; jednak rozczarowujące dane o produkcji nie zapewniają nowego wzrostu cen metali szlachetnych. Na początku sesji ceny utrzymują się na ujemnym poziomie.

W środę Departament Handlu poinformował, że zamówienia na dobra trwałe w USA wzrosły w zeszłym miesiącu o 0,4%, po zrewidowanym w dół wzroście o 0,6% w marcu. Dane były słabsze oczekiwano; konsensusowe oczekiwania zebrane przez różne organizacje prasowe sugerowały wzrost dóbr trwałych o 0,6%.

Wyłączając transport, nowe zamówienia wzrosły o 0,3%, podał rząd. Kluczowe zamówienia na dobra trwałego użytku również nie spełniły oczekiwań; ekonomiści oczekiwali wzrostu o 0,5%.

Rynek złota odnotował niewielką reakcję na słabe dane, ponieważ notuje się na ujemnym terytorium. Ostatnie czerwcowe kontrakty terminowe na złoto kosztowały 1855 USD. uncję, spadek o 0,56% w ciągu dnia.

Według niektórych ekonomistów słabsze niż oczekiwano dane o produkcji mogą zwiększyć obawy, że gospodarka USA może spowolnić bardziej niż oczekiwano.

Katherine Judge, starszy ekonomista w CIBC, ostrzegła, że ​​w tym roku sektor produkcyjny może zobaczyć dalsze osłabienie.


„Spadki zostały spotęgowane przez korekty w dół w stosunku do poprzedniego miesiąca, ale w ujęciu rocznym zamówienia wciąż rosną o 10% w podstawowej grupie dóbr kapitałowych. Mimo to dostawy trwałych towarów w przyszłości są zagrożone przez problemy z łańcuchem dostaw wynikające z blokad w Chinach” – powiedziała.Kurs złota po dotknięciu poziomu 1787 $ solidnie odbił się do 1869 $ i zalicza korektę, która może go doprowadzić w okolice 1820 $, a może nawet 1800 $. Jednak poniżej tego poziomu nie powinien schodzić, gdyż właśnie w tych okolicach obserwujemy wzmożony apetyt na ten metal szlachetny.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany