Royal Mint Physical Gold ETC odnotowuje wzrost popytu inwestycyjnego o 115%

0 16

Royal Mint Physical Gold ETC odnotowuje w tym roku wzrost popytu inwestycyjnego o 115%

Rynek złota mógł przeżywać kilka burzliwych miesięcy, ponieważ ceny gwałtownie spadły z 2000 USD. Jednak popyt inwestycyjny na złoto pozostaje silny, ponieważ Mennica Królewska obserwuje wzmożony popyt na ETC.

ETC to nazwa produktu dla określonego rodzaju papierów wartościowych. Podąża za poszczególnymi towarami lub koszykiem towarów. ETC może zaoferować inwestorom możliwość inwestowania w towary takie jak złoto, ropa naftowa, metale, energia i zwierzęta gospodarskie. ETC pozwalają inwestorom inwestować na jednolitych rynkach i, podobnie jak ETN-y, w inne towary, które często są nieosiągalne dla inwestorów indywidualnych. Podobnie jak ETN, ETC są również instrumentem dłużnym.

W raporcie opublikowanym w zeszłym tygodniu, HANetf poinformował, że jego wartość aktywów zarządzanych przez Royal Mint Physical Gold ETC (RMAU) przekroczyła 600 milionów dolarów na dzień 29 kwietnia, co oznacza wzrost o 115% od początku roku.

ETC odnotowało w tym roku wzrost posiadanych zasobów złota o 169 392 822.

Analitycy zauważyli, że do 2022 r. rynek złota odnotowywał silny popyt inwestycyjny, napędzany przez rosnącą presję inflacyjną i niepewność geopolityczną związaną z toczącą się wojną Rosji na Ukrainie. Inwazja szczególnie dotknęła Europę, ponieważ zakłócenia w globalnym łańcuchu dostaw pchnęły ceny żywności i energii do rekordowych poziomów. Według niektórych ekonomistów rosnąca inflacja grozi wepchnięciem Europy w recesję.

„Złoto stało się wyraźnie bardziej atrakcyjne w ostatnich miesiącach, biorąc pod uwagę tło gospodarcze i geopolityczne”, powiedział Hector McNeil, współdyrektor generalny HANetf, w oświadczeniu dla Kitco News.


„Wprowadziliśmy The Royal Mint Physical Gold ETC (RMAU) zaledwie dwa lata temu. Cieszymy się, że w tak krótkim czasie przekroczy ono 600 milionów dolarów w AUM. Złoto zawsze będzie atutem dla inwestorów poszukujących dywersyfikacji. Przy tak burzliwym miejscu na świecie, czy to pandemia, inflacja, czy wybuch wojny w Europie, ten szlachetny metal prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla tych, którzy szukają jakiegoś ubezpieczenia” – powiedział McNeils w osobnym komunikacie. komunikat prasowy.

Jednak McNeil dodał, że popyt na RMAU wykracza również poza tradycyjną atrakcyjność złota. Fundusz obejmuje również złoto z recyklingu jako część swoich zasobów. Cytując raport Organizacji Narodów Zjednoczonych, HANetf powiedział, że w 2019 roku wytworzono rekordową liczbę 53,6 miliona ton odpadów elektronicznych, a tylko jedna szósta została poddana recyklingowi.

„Inwestorzy chcą ekologicznych rozwiązań, a wprowadzając złoto z recyklingu do RMAU, wierzymy, że to zapewniliśmy” – powiedział McNeil. „Funkcja recyklingu złota RMAU powinna być postrzegana jako element rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym. Według Goldman Sachs rozwiązania gospodarki o obiegu zamkniętym mogą pomóc w zmniejszeniu globalnej emisji gazów cieplarnianych o 39%”.


„Zaangażowanie The Royal Mint oznacza, że ​​ETC ma znacznie większą kontrolę nad swoim łańcuchem dostaw” – powiedział McNeil.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany