Na rynku złota bycze nastroje nienaruszone

0 47

Bankom centralnym kończą się możliwości – bycze nastroje na rynku złota nienaruszone

Pomimo spadku cen złota o 20 USD przed długim weekendem, byczy sentyment nadal dominuje, a zmienność sprawia, że inwestorzy ponownie obserwują poziom 2000 USD za uncję. Potwierdza to ankieta przeprowadzona przez Kitco.

Podczas krótkiego tygodnia handlu złoto było w stanie pokonać kluczowy poziom oporu wynoszący 1975 USD za uncję, a czerwcowe kontrakty terminowe na złoto Comex osiągnęły w środę najwyższy poziom 1985 USD. I choć ceny spadły w czwartek, kontrakty terminowe na złoto kończą tydzień zwyżką o 1,2%.

Większość z 13 uczestniczących w ankiecie analityków po stronie Wall Street ma nastawienie bycze, gdy zapytano ich o oczekiwania dotyczące ceny złota na przyszły tydzień, przy czym 46% prognozowało wyższe poziomy. Kolejne 31% miało nastawienie niedźwiedzie, szacując większy spadek. A pozostałych 23% było neutralnych.

Strona Main Street była jeszcze bardziej zdecydowana. Spośród 1254 uczestniczących inwestorów detalicznych 72% spodziewa się wyższych cen, 16% ocenia ruch niższy, a 12% jest neutralnych, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Kitco. Był to najwyższy udział w handlu detalicznym od 19 listopada.

Wielu analityków wskazywało na postęp techniczny, jaki dokonał się w złocie po przekroczeniu poziomu 1980 USD za uncję, stwierdzając, że jest to oznaka silnego zainteresowania metalem, który będzie nadal pchał ceny w górę.

„Rośnie wiara w długoterminowy rajd wraz z osłabieniem wszystkich głównych walut. Jeśli złoto może przebić się przez 2000 USD, unieważni podwójny szczyt i pozostawi nieograniczoną przestrzeń do działania”, powiedział strateg Adam Button.

Złoto przebiło się wiele formacji technicznych, co przyczynia się do zwyżkowego sentymentu, powiedział Michael Moor, twórca Moor Analytics.

Jednak w związku ze zbliżającymi się Wielkim Piątkiem i Świętami Wielkanocnymi niektórzy spodziewają się, że handel będzie słaby ze względu na skrócony tydzień.

„Jestem neutralny w kwestii złota w nadchodzącym tygodniu. Technicznie rzecz biorąc, jest to wzrost, ale przy tak wielu świętach w ciągu najbliższych kilku dni handel może być ogólnie spokojny i może nadejść czas na przerwę, gdy cena zbliża się do 2000 USD” – powiedział główny strateg rynkowy SIA Wealth Management Colin Cieszyński.

Obóz niedźwiedzi skłaniał się ku wycofaniu w przyszłym tygodniu, ponieważ inwestorzy chcą realizować zyski po solidnych wzrostach. Jednak nawet ci, którzy spodziewają się niższych cen w krótkim okresie, są przekonani, że ogólne środowisko makroekonomiczne sprzyja wyższym cenom w przyszłości.

Jednym z długoterminowych czynników napędzających pozostają globalne banki centralne, które są zmuszane do inwestycji w złoto przez wysoką inflację, powiedział prezes Adrian Day Asset Management, Adrian Day.

„Możemy zobaczyć spadek w przyszłym tygodniu, ale tylko płytki i „przejściowy”, zanim złoto znów wzrośnie w odpowiedzi na wyższą inflację, bankom centralnym kończą się możliwości w związku z pogarszającą się sytuację na Ukrainie” – powiedział Kitco News.


„Wyższa inflacja w USA sprawia, że ​​niektórzy inwestorzy sądzą, że Fed faktycznie zaostrzy środki w znaczący sposób. Ale w rzeczywistości spowoduje to, że ewentualny odwrót Fed będzie jeszcze bardziej optymistyczny dla złota. Więc z pewnością nie będziemy sprzedawać, a raczej dokupimy złota.”

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany