Możliwy spadek cen złota poniżej 1800 USD w przyszłym tygodniu

0 220

Niedźwiedzie nastroje wskazują na spadek cen złota poniżej 1800 USD w przyszłym tygodniu.

Rynek złota notuje najgorsze tygodniowe wyniki od mniej więcej roku. A akcja cenowa może nie ulec poprawie w przyszłym tygodniu, ponieważ nastroje wśród analityków Wall Street i inwestorów detalicznych spadły, zgodnie z najnowszym tygodniowym badaniem złota Kitco News Weekly.

Ceny złota nie tylko kończą tydzień ze stratą 3,7%, ale jest to już czwarty z rzędu tydzień strat. Rynek złota został dotknięty znaczną presją sprzedażową, ponieważ dolar amerykański był blisko najwyższego poziomu od 20 lat. Chociaż niektórzy analitycy stwierdzili, że złoto wydaje się być wyprzedane, nadal napotyka na trudności.

„Jak mówi stare powiedzenie, rynki mogą pozostać wykupione i wyprzedane dłużej niż większość z nas może pozostać wypłacalna” – powiedział Darin Newsom, prezes analityków Darin Newsom.


„Ponadto, zasada Newsoma nr 6 mówi nam, że „podstawowe argumenty ostatecznie zwyciężają”, a fundamenty dolara amerykańskiego pozostają zwyżkowe”.

Marc Chandler, dyrektor zarządzający Bannockburn Global Forex, również zauważył, że wskaźniki momentum wydają się nieco rozciągnięte. Mimo to nie widzi zmiany tempa w najbliższym czasie. Dodał, że w przyszłym tygodniu może spaść do 1780 USD za uncję.

„Rosnące stopy procentowe utrzymują złoto w defensywie, pomimo mocnych odczytów inflacji” – powiedział.

W tym tygodniu w ankiecie Kitco News wzięło udział 17 analityków z Wall Street. Wśród uczestników dwóch analityków, czyli 12%, uważa że cena złota wzrośnie w przyszłym tygodniu. W tym samym czasie 12 analityków, czyli 71%, miało negatywne zdanie o złocie w najbliższym okresie, a trzech analityków (18%) było neutralnych w kwestii cen.

W międzyczasie w internetowych ankietach na Main Street oddano 932 głosy. Spośród nich 481 respondentów, czyli 51%, będzie chciało kupować złoto w przyszłym tygodniu. Kolejne 286, czyli 31%, powiedziało że nie, podczas gdy 165 wyborców (18%) było neutralnych w najbliższym czasie.

Chociaż inwestorzy detaliczni w najbliższym czasie nadal optują za złotem, nastroje gwałtownie spadły od zeszłego tygodnia, kiedy 61% było byczych.

Wraz ze wzrostem kursu dolara wielu analityków twierdzi, że rosnące rentowności obligacji będą również obciążać metal szlachetny.

Chris Vecchio, starszy analityk rynku w DailyFX.com, powiedział, że realne rentowności obligacji wzrosły do ​​poziomów sprzed pandemii, a trend wzrostowy dopiero się zaczyna.

W tym tygodniu amerykański indeks cen towarów i usług konsumenckich pokazał, że roczna inflacja wzrosła w kwietniu o 8,3%, w porównaniu z 8,5% w marcu. Chociaż inflacja była nieco wyższa niż oczekiwano, Vecchio powiedział, że istnieją oznaki, że inflacja osiągnęła szczyt.


„Inflacja pozostanie wysoka, zmuszając Rezerwę Federalną do dalszego agresywnego podnoszenia stóp procentowych. Ostatecznie realne stopy procentowe wzrosną, co jest złą wiadomością dla złota” – powiedział.

„Myślę, że to tylko kwestia czasu, zanim złoto będzie notowane poniżej 1800 dolarów za uncję. Spodziewam się, że do końca roku ceny złota mogą spaść poniżej 1700 dolarów”.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany