Złoto miało najgorszy tydzień od 11 miesięcy

0 58

Złoto miało najgorszy tydzień od 11 miesięcy, ale pytanie czy rynek jest już wyprzedany jest jeszcze otwarte.

Rynek złota zamyka tydzień w dół o około 4%, co jest najgorszym tygodniowym zamknięciem od połowy czerwca 2021 r. Jednak według analityków jego obecny poziom cen wynoszący około 1800 USD za uncję może narazić złoto na większą wyprzedaż.

Złoto ucierpiało z powodu technicznej presji sprzedażowej po tym, jak w czwartek spadło poniżej poziomu 1830 USD za uncję, który służył jako wsparcie. Metale szlachetne również ucierpiały z powodu wyższego kursu dolara amerykańskiego i oczekiwań agresywnej polityki Rezerwy Federalnej po bardziej gorących niż oczekiwano danych o inflacji.

Czerwcowe kontrakty terminowe na złoto Comex były ostatnio na poziomie 1 809,90 USD za uncję, co oznacza spadek o ponad 70 USD w ciągu tygodnia.

„Widzieliśmy, że wskaźnik CPI jest silniejszy niż oczekiwano w tym tygodniu. Tempo 8,3% w kwietniu jest problematyczne, zwłaszcza po tym, jak rynki oczekiwały 8,1%. To automatycznie powiedziało nam, że Rezerwa Federalna nie złagodzi swojego jastrzębiego stanowiska” – powiedział szef globalnej strategii Bart Melek i dodał „Jest mało prawdopodobne, aby inflacja gwałtownie spadła w najbliższym czasie”.

Ta perspektywa ważyła na złocie, a metal szlachetny znacznie spadł. „1.830 USD było dobrym wsparciem, ale przebiliśmy go. Teraz 1790 USD to kolejny poziom wsparcia w miarę konsolidacji złota” – powiedział Melek.

Złoto było również wykorzystywane w tym tygodniu do celów związanych z płynnością w związku z masową wyprzedażą amerykańskich akcji, a indeks S&P 500 spadł o 18% od końca grudnia.

„Spadek złota oznacza, że ​​inwestorzy pokrywają straty gdzie indziej. Likwidacja przez traderów i inwestorów w celu odrobienia poważnych strat na rynkach akcji. Złoto jest jedną z najłatwiejszych rzeczy do zamienienia na gotówkę w trudnych czasach” – powiedział Everett Millman, ekspert ds. metali szlachetnych Gainesville Coins. Piątek.

Patrząc na przyszły tydzień, jeśli zostanie przekroczone 1800 USD, złoto jest zagrożone bardziej stromą wyprzedażą. Ale inwestorzy powinni poszerzyć swój zakres handlu złotem w krótkim okresie ze względu na trwającą zmienność na wszystkich rynkach, dodał Millman.


„Ryzyko dalszego spadku poniżej 1800 USD jest prawdopodobne, bardziej niż kiedykolwiek przedtem w tym roku. Prawdopodobnie zobaczymy wiele transakcji bocznych” – powiedział Millman.


„Nawet przy podwyższonym ryzyku spadkowym nadal możemy wrócić powyżej 1900 USD w ciągu kilku tygodni. Traderzy muszą poszerzyć zakres cen złota ze względu na efekt uboczny zwiększonej zmienności”.

Melek powiedział, że prawdopodobny przedział dla złota w przyszłym tygodniu to 1,830–1790 USD.

„Istnieje ryzyko, że złoto spadnie jeszcze niżej, zwłaszcza jeśli zobaczymy lepsze niż oczekiwano dane gospodarcze, wyższe ceny energii lub rozczarowanie danymi o uprawach. Jeśli szacunki podwyżek stóp Fed wzrosną, złoto zostanie uderzone nieco bardziej” – dodał.

Wiele pieniędzy zostało wycofanych w tym tygodniu ze wszystkich rynków, w tym akcji, kryptowalut i złota, powiedział starszy strateg rynkowy RJO Futures, Frank Cholly. Teraz liczy się kwestia techniczna, czyli poziom 1800 USD za uncję złota.

Rynek złota jest teraz wyprzedany i nie będzie zaskoczeniem powrót do 1865 USD za uncję, a następnie do 1900 USD za uncję, dodał Cholly.


„Sprzedaż złota jest przesadzona i na tym poziomie jest bliżej dna niż szczytu” – powiedział. „Zamknięcie powyżej 1840-1850 USD jest konieczne, aby zachęcić do ruchu w górę. Inwestorzy muszą uważać na dolara amerykańskiego i stopy procentowe”.
Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany