W oczekiwaniu na recesję, która przyjdzie na pewno

0 188

W oczekiwaniu na recesję, która przyjdzie na pewno – złoto/srebro/miedź: każdy pies ma swój dzień

To był ryzykowny tydzień dla amerykańskich akcji. Towary pozostają agresywnie wyprzedane.

W otoczeniu około rynkowym następuje mentalna zmiana, a inwestorzy odchodzą od zwracania uwagi na inflację (surowce) i przechodzą do recesyjnych aktywów typu deflacyjnego. Zwrot ten spowodował powrót dolara amerykańskiego do 20-letnich maksimów, a euro do 20-letnich minimów. Od początku roku miedź była najgorzej wypadającym metalem ze spadkiem o 20%, a następnie srebro ze spadkiem o 18% i chociaż mogą być jeszcze tańsze nikt na to zwraca większej uwagi. W tym tygodniu Chiny ogłosiły, że rozważają wprowadzenie ustawy infrastrukturalnej o wartości 220 miliardów dolarów, która pomogłaby wesprzeć drugą co do wielkości gospodarkę na świecie.

USA prawdopodobnie pójdzie tą samą drogą po nastaniu recesji, która nadejdzie na pewno.

Ostatnie dane o zatrudnieniu w piątek w czerwcu informują o utworzonych 372 000 nowych miejsc pracy, wobec oczekiwanych 265 000. Potwierdzająca się siła na rynku pracy cementuje kolejną podwyżkę stóp o 75 pb na posiedzeniu FOMC 27 lipca. Po tym spotkaniu powinniśmy zobaczyć zmianę tempa, gdzie agresywne podwyżki stóp zaczną spadać, ale mniejsze będą miały miejsce. Nadmierne zacieśnianie, jakie Fed przeprowadzi w drugiej połowie roku, ostatecznie doprowadzi do obniżek stóp procentowych w 2023 r., przy czym oczekuje się obniżki o75 pb.

Dzienny wykres miedzi

Dzienny wykres srebra

Podczas gdy metale szlachetne odnotowały największy tygodniowy odpływ inwestorów od ponad roku, należy pamiętać, że im większy odpływ, tym większy będzie dopływ, gdy cykl się zmieni. Spodziewamy się, że po ogłoszeniu przez Fed zwycięstwa nad inflacją i pobudzeniu gospodarki, Miedź i Srebro osiągną znaczne ożywienie. Dlatego pozycjonowanie w tych metalach należy uznać za długoterminowe inwestycje. Każde nowe pozycjonowanie powinno nastąpić w grudniu 2022 r. lub w 2023 r. w przypadku zakupu kontraktów terminowych.

Dzienny wykres złota

Strategia

Pozostajemy przy niedźwiedzim nastawieniu do rynku. Przy każdym znaczącym odbiciu należy zajmować taktyczne krótkie pozycje na amerykańskich akcjach. Akcje lewarowane, które składają się na te indeksy, są najbardziej zagrożone podczas recesji. Utrzymujemy również nasze niedźwiedzie stanowisko w sprawie kryptowalut i tradycyjnych walut, takich jak funt brytyjski, euro i jen.

Mamy optymistyczne prognozy dla Chin, ponieważ nadal stymulują one swoją gospodarkę, co będzie miało wpływ na miedź i srebro. Ropa naftowa powinna pozostać stabilna w pierwszych miesiącach, jednocześnie słabnąc w miarę pogłębiania się recesji.

Zakończenie obecnych zwyżek na indeksach oraz kryptowalutach powinno zakończyć się zajmowaniem krótkich pozycji z umiarkowanym lewarowaniem. Uśrednianie ceny wejścia byłoby dobrą taktyką.

Tekst nie jest poradą inwestycyjną a jedynie efektem wyobraźni twórczej autora, która nie namawia do naśladowania.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany