Złoto może ulec krótkoterminowemu odbiciu w przyszłym tygodniu

0 86

Ceny złota mogą ulec krótkoterminowemu odbiciu w przyszłym tygodniu, , ale nastroje pozostają przygnębiające

Rynek złota odnotowuje najgorsze tygodniowe wyniki od dwóch miesięcy, ponieważ jego 4% spadek odpowiada temu samemu ruchowi z całego maja.

Mieszane nastroje na rynkach metali szlachetnych nie wskazują na znaczące ożywienie w najbliższym czasie, nawet jeśli analitycy rynkowi postrzegają akcję cenową jako znacznie wyprzedaną, zgodnie z najnowszym tygodniowym sondażem Kitco News Weekly Gold Survey.

Złoto miało w tym tygodniu problemy, ponieważ inwestorzy oczekują, że Rezerwa Federalna będzie nadal agresywnie podnosić stopy procentowe, aby złagodzić rosnącą presję inflacyjną. Według CME FedWatch Tool rynki prawie całkowicie wyceniły ruch o 75 punktów bazowych jeszcze w tym miesiącu.

Według niektórych analityków agresywna postawa amerykańskiego banku centralnego doprowadziła dolara amerykańskiego do najwyższego poziomu od 20 lat, co z łatwością doprowadziło ceny złota do przetestowania długoterminowego wsparcia na poziomie 1730 USD za uncję.

Chociaż na rynku panuje pewien znaczący niedźwiedzi sentyment, niektórzy analitycy twierdzą, że oczekują odbicia w najbliższym czasie.

„Złoto jest ogólnie niedźwiedzie, ale zbliża się do znacznego możliwego poziomu wyprzedania, co może wywołać zwyżkową korektę” – powiedział Michael Moor, założyciel Moor Analytics.

Colin Cieszyński, główny strateg rynkowy w SIA Wealth Management, powiedział, że widzi również potencjał przynajmniej krótkoterminowego odbicia w złocie.

„Niedawny spadek ceny złota był spowodowany głównie wzrostem kursu dolara amerykańskiego. Wraz z wyprzedaniem RSI dla XAUUSD, złoto może doświadczyć krótkoterminowego odbicia” – powiedział.

Biorąc to pod uwagę, przy tak dużej ilości kapitału napływającego do USA w poszukiwaniu schronienia, złoto może nadal walczyć z dolarem amerykańskim.

Cieszyński dodał, że choć złoto może walczyć z dolarem amerykańskim, to pozostaje silne w stosunku do innych głównych walut światowych.

W tym tygodniu w ankiecie Kitco News wzięło udział 15 analityków z Wall Street. Wśród uczestników, sześciu analityków, czyli 40%, uważa, że złoto wzrośnie w najbliższym czasie. W tym samym czasie pięciu analityków (33%) uważa, że cena złota spadnie, a czterech analityków (27%) było neutralnych w stosunku do metalu szlachetnego.

Tymczasem w internetowych sondażach Main Street oddano 484 głosy. Spośród nich 204 respondentów, czyli 42%, oczekiwało, że złoto wzrośnie w przyszłym tygodniu. Kolejne 183, czyli 38%, powiedziało, że spadnie, podczas gdy 97 wyborców, czyli 20%, było neutralnych w najbliższym czasie.

Chociaż nastroje wśród inwestorów detalicznych pozostają niskie, wskaźnik uczestnictwa jest również niski, co wskazuje na bardzo małą uwagę na metal szlachetny w tym niestabilnym środowisku.

Chociaż złoto ma miejsce na spadki w najbliższym czasie, niektórzy analitycy twierdzą, że nadal istnieje solidne wsparcie na rynku.

Phillip Streible, główny strateg rynkowy w Blue Line Futures, powiedział, że wyprzedaż może być postrzegana jako ruch kapitulacji, ponieważ z rynku zniknęło wiele długich pozycji.

Dla wielu analityków, jeśli złoto ma odzyskać swój blask, rynek musi zobaczyć zmianę w polityce pieniężnej USA. Oczekiwany ruch Rezerwy Federalnej o 75 punktów bazowych pozostaje trudnym wyzwaniem dla złota.

Niektórzy analitycy i ekonomiści zauważyli, że ostatni raport o zatrudnieniu, który wykazał, że gospodarka stworzyła w zeszłym miesiącu 372 000 miejsc pracy, umocnił podwyżkę stóp procentowych. Rynek widzi nadzieję, że amerykański bank centralny może zaprojektować miękkie lądowanie, kontynuując podnoszenie stóp procentowych.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany