VanEck przewiduje złoto po 31 K USD

0 81

VanEck spodziewa się ekstremalnego scenariusza, w którym złoto kosztuje 31 000 USD, a bitcoin 1,3 mln USD

Wojna Rosji na Ukrainie spowodowała coś, co niektórzy ekonomiści postrzegają jako nieodwołalne zmiany w krajobrazie geopolitycznym; między sojusznikami i przeciwnikami rysowane są granice, których nie da się łatwo cofnąć.

Menedżerowie globalnej firmy inwestycyjnej VanEck przyjrzeli się, jak ten nowy krajobraz wpłynie na rynki finansowe i strukturę walut rezerwowych, gdy narody będą chciały zdywersyfikować swoje zasoby. Doprowadzając obecny trend do skrajnego punktu widzenia, Natalia Gurushina i Eric Fine, autorzy najnowszego raportu, widzą znaczące korzyści dla Bitcoina i złota.

„Najważniejsze jest to, że wzrost cen złota i bitcoina jest potencjalnie dramatyczny. W szczególności szacujemy ceny złota na około 31 000 USD za uncję i potencjalnie cenę bitcoina na około 1 300 000 USD za sztukę” – wskazał analityk w swoim raporcie.

„Metale szlachetne są oryginalnymi aktywami rezerwowymi a kryptowaluty mogą być dodatkiem,zamiennikiem lub częścią głównych rezerw”.

Gurushina i Fine zauważyli, że po raz pierwszy w najnowszej historii na światowe mocarstwo nałożono znaczące sankcje gospodarcze.

„Zdarzyło się coś wielkiego i próbujemy określić wpływ sankcji i sam fakt nałożenia sankcji” – powiedzieli analitycy.

„Chiny obserwują jak USA, strefa euro i Japonia, poszły w kierunku nałożenia na Rosję „nuklearnych sankcji”. Ta sytuacja zbuduje nową historię świata finansów.

VanEck opracował scenariusze cen złota i bitcoinów, porównując obecne rezerwy złota z globalną podażą pieniądza: M0 i M2. Firma zarządzająca aktywami zauważyła, że ​​istnieje wiele banków centralnych, które nie posiadają złota. Na przykład zakładana cena złota w Japonii wyniosłaby prawie 200 000 USD. W przypadku Wielkiej Brytanii implikowana cena złota wyniosłaby ponad 133 000 USD.

„Jeśli chodzi o poszczególne kraje to Japonia posiada dużo pieniędzy i bardzo mało złota” – powiedzieli analitycy”.

„Wielka Brytania to kolejny rozwinięty rynek (DM) z bardzo niskimi rezerwami złota w stosunku do zobowiązań pieniężnych. Rezerwy złota Chin również wydają się niskie w stosunku do ich zobowiązań pieniężnych”.

Korzystając z tych samych obliczeń opartych na globalnej podaży pieniądza M0, VanEck dostrzega ekstremalną cenę Bitcoina w wysokości 1,3 miliona dolarów. W tym samym czasie, korzystając z obliczeń opartych na globalnej podaży pieniądza M2, cena skacze do 4,8 miliona dolarów.

Chociaż Bitcoin ma znacznie więcej korzyści niż złoto, VanEck powiedział, że banki centralne prawdopodobnie wolałyby metal szlachetny od waluty cyfrowej.

„Nasza opinia jest taka, że złoto jest najpewniejszym aktywem dla banków centralnych” – powiedzieli analitycy”.

Gurushina i Fine wielokrotnie powtarzali w raporcie, że ich perspektywa opiera się na skrajnych scenariuszach ale jak najbardziej prawdopodobnych.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany