Rynek jo-jo na złocie i srebrze

0 38

Rynek jojo na złocie i srebrze

Kursy złota i srebra poruszają się w górę i w dół, ale nie opuszczają obszaru cen, w którym się znajdują. Przypomina to efekt jo-jo.

W końcu któraś strona przeważy i metale wystrzelą znacznie większym ruchem. Albo w górę , albo w dół.

Nikt tak naprawdę nie zna następnego ruchu na złocie i na srebrze.

Handel może teraz przebiegać w obie strony; ci co sprzedali zakładają niższe poziomy. Jednak wybicie może nastąpić górą i wtedy trzeba wziąć straty na barki odwrócić pozycję na długą i wziąć udział w rajdzie do góry.

Warunki są tak trudne, jak się tylko da, co jest normą w konsolidacji. W ciągu najbliższych kilku tygodni nikt nie może niczego zagwarantować ani wykluczyć. Możemy tylko grać zgodnie z trendem, który jest słabo widoczny i jeszcze konkretów nie widać na horyzoncie. Jeśli spojrzymy na ostatnie lata, spodziewać się można, że ceny będą wyższe. Wszystko sprowadza się do horyzontu czasowego jaki ma trader.

Metale szlachetne powinny być traktowane jak fizyczne posiadanie kapitału, który jednak nie jest potrzebny jutro ani w najbliższym czasie. Handlować powinno się najpierw na kartce papieru, wiedząc, że możemy handlować w dowolną stroną bez emocji.

Na wszystkich rynkach akcja cenowa określa, co wydarzy się w następnym dniu, tygodniu lub miesiącu. Oddziel obie strategie. Najgorszą transakcją, jaką można zrobić, jest przekształcenie transakcji w inwestycję z nadzieją na wyjście. Traderzy muszą nauczyć się przyjmować swoje straty na barki i przejść do następnej transakcji zgodnie z trendem. Bo rynek i trend zawsze mają rację.

Cierpliwość, dyscyplina i właściwe zarządzanie pieniędzmi zawsze wygrywają. Niech mapa rynków wskazuje drogę.

W dniu dzisiejszym złoto handlowane jest średnio po 1934 $ za uncję.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany