Cena złota słabnie -inwestorzy się wstrzymują

0 19

Cena złota słabnie, gdy inwestorzy wstrzymują się z zakupami

Ceny złota są nieco niższe, a ceny srebra nieco wyższe we wtorek na początku handlu w USA, ponieważ rynki zatrzymują się i czekają na nowe dane fundamentalne, aby nadać krótkoterminowy kierunek cen. Może to nastąpić w środę po południu wraz z publikacją protokołu Fed z FOMC.

Czerwcowe kontrakty terminowe na złoto ostatnio spadły o 4,30 USD do 1929,50 USD, a majowe srebro Comex ostatnio zyskało 0,185 USD do 24,775 USD za uncję.

Okrucieństwa cywilne popełnione przez rosyjskich żołnierzy na Ukrainie zwiększyły w tym tygodniu awersję inwestorów i inwestorów do ryzyka, ponieważ Zachód debatuje nad sankcjami na eksport rosyjskiej energii, co byłoby paraliżującym ciosem dla rosyjskiej gospodarki, ale także poważnie zakłóciłoby dostawy energii w Europie.

Rosnące przypadki Covid w Chinach są również niepokojące dla rynku globalnego, podobnie jak widmo rosnącej inflacji. Traderzy będą uważnie analizować opublikowane w środę po południu protokoły z ostatniego posiedzenia FOMC Rezerwy Federalnej, aby uzyskać wskazówki na temat przyszłej trajektorii amerykańskiej polityki pieniężnej i trendów inflacyjnych.

Krzywa dochodowości 2-letnich/10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych jest teraz odwrócona (rentowność 2-letnich powyżej 10-letnich), co stanowi historyczną wskazówkę, choć nie w 100% przewidującą, że Stany Zjednoczone zmierzają w kierunku recesji gospodarczej.

Z innych wiadomości – ​​Mennica Amerykańska odnotowała największą sprzedaż złota od 1999 roku. Sprzedaż w pierwszym kwartale wzrosła do 426 500 uncji, co stanowi wzrost o 3,5% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Pierwszy kwartał tego roku był najmocniejszym kwartałem sprzedażowym mennicy od 23 lat. W marcu Mennica Amerykańska poinformowała, że ​​sprzedała 155 500 uncji monet bulionowych American Eagle Gold o różnych nominałach, o 73% więcej niż w lutym.

Dane gospodarcze z USA, które mają zostać opublikowane we wtorek, obejmują cotygodniowe indeksy Johnson Redbook i indeksy sieci handlowych, raport o handlu międzynarodowym, raport ISM dotyczący usług biznesowych oraz indeks menedżerów ds. zakupów usług w USA.

Technicznie rzecz biorąc, czerwcowe byki na kontraktach terminowych na złoto mają ogólną przewagę techniczną w najbliższym czasie. Kolejnym celem cenowym Bulls jest zamknięcie w kwietniu kontraktów futures powyżej głównego oporu na poziomie 2 000,00 USD. Następnym krótkoterminowym celem spadkowym dla niedźwiedzi jest zepchnięcie cen kontraktów terminowych poniżej solidnego wsparcia technicznego na poziomie 1850,00 USD. Pierwszy opór jest widoczny na poniedziałkowym maksimum wynoszącym 1941,60 USD, a następnie na 1950,00 USD. Pierwsze wsparcie jest widoczne na poniedziałkowym minimum wynoszącym 1918,20 USD, a następnie na 1 900,00 USD.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany