Moscow World Standard – Nowa rosyjska giełda złota może rzucić wyzwanie LBMA i ujawnić „uczciwą” cenę złota

0 200

Moscow World Standard – Nowa rosyjska giełda złota może rzucić wyzwanie LBMA i ujawnić „uczciwą” cenę złota – Matthew Piepenburg

Według Matthew Piepenburga, dyrektora handlowego Matterhorn Asset Management, Moscow World Standard, alternatywa dla Londyńskiego Stowarzyszenia Rynku Kruszców (LBMA), może zakończyć manipulacje ceną złota i ujawnić godziwą wartość rynkową metalu.

Rosja proponuje własny międzynarodowy standard dla metali szlachetnych po tym, jak został wykluczona przez London Bullion Market Association (LBMA). Ministerstwo Finansów tego kraju stwierdziło, że „kluczowe” jest stworzenie nowego Moscow World Standard (MWS) w celu „normalizacji funkcjonowania przemysłu metali szlachetnych” i stworzyć alternatywę dla LBMA.

Rosja proponuje też ustalanie cen metali szlachetnych w walutach narodowych kluczowych krajów członkowskich lub poprzez nową jednostkę monetarną – taką jak nowa waluta BRICS zaproponowana przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

„Putin wie, jak wszyscy inni, że LBMA to otwarty żart” – powiedział Piepenburg.

„To zalegalizowane użycie dźwigni do sztucznego tłumienia ceny złota”.

Piepenburg odniósł się do banków LBMA, w których „tysiące kontraktów lewarowanych są krótkie, gdy większość rynku jest długa”, stąd angażują się w „sztuczny, zalegalizowany sposób” tłumienia ceny złota.

Piepenburg rozmawiał z Michelle Makori, redaktorem naczelnym w Kitco News.

Globalny reset monetarny

Gdy nastąpi reset monetarny, Rosja może ustanowić walutę rezerwową opartą na koszyku towarów, w tym złota.

„Rosja i Wschód lubią takie rzeczy jak nawozy, złoto, siano i aktywa twarde”, powiedział Piepenburg.

„Kiedy dolar Petro zostanie osłabiony przez inne giełdy i inne transakcje, zrobią to samo z rynkiem złota, ponieważ jest on prawdziwy, jest metalem monetarnym”.

Po zachodniej stronie resetu monetarnego Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wspiera kraje w rozwoju cyfrowych walut banku centralnego (CBDC), programowalnych tokenów emitowanych przez bank centralny danego kraju. W lutym przewodnicząca MFW Kristalina Georgieva powiedziała, że ​​CBDC są potencjalnie lepsze niż stablecoiny i „niezabezpieczone aktywa kryptograficzne”.

Piepenburg twierdził, że MFW zapewni, że CBDC będą zabezpieczone złotem.

„MFW przyznał, że aby CBDC miała jakąkolwiek wiarygodność, musi mieć pewne częściowe pokrycie w aktywach rzeczywistych, czyli w fizycznym złocie” – wyjaśnił.

„Aby mieli jakąkolwiek wiarygodność, będzie to przypominać rozdział 13 lub 11 na Zachodzie. Muszą zrestrukturyzować dług”.

Piepenburg wskazał, że Stany Zjednoczone mają „problem z zadłużeniem”, ze stosunkiem długu do PKB na poziomie 123 procent.

„Zachód i Stany Zjednoczone uwielbiają brak złotego opiekuna od 1971 roku, kiedy Nixon zmienił światowy standard złota” – powiedział.

„To był sposób na nieskrępowaną euforię z dolarem amerykańskim”.

Nazywając dolara amerykańskiego „pieniądzem za kliknięcie myszą”, Piepenburg twierdził, że zachodni reset monetarny byłby konieczny, gdy „nawet najbardziej przeciętny inwestor stracił wiarę w optykę banku centralnego i dwujęzyczne wymówki”.

Bitcoin

Chociaż szanuje „intelektualny argument stojący za kryptowalutami w ogóle, a w szczególności za Bitcoinem i Ethereum”, Piepenburg powiedział, że „Bitcoin jest aktywem spekulacyjnym”.

„Myślę, że Bitcoin ma odchylenie standardowe 140, podczas gdy złoto ma odchylenie standardowe 17” – wyjaśnił.

„Myślę, że moc Bitcoina jest także jego największą słabością, faktem, że może wystrzelić w górę i wzbić się w powietrze jednym oddechem… taka jest natura tego aktywa”.

Piepenburg twierdził dalej, że złoto jest bardziej stabilnym magazynem wartości niż Bitcoin.

„Myślę, że złoto jest o wiele bardziej stabilne” – wyjaśnił.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany