Fed jest gotowy do „zadawania bólu” gospodarce, aby obniżyć inflację

0 78

Fed jest gotowy do „zadawania bólu” gospodarce, aby obniżyć inflację, źle to wróży akcjom i Bitcoinowi – Alfonso Peccatiello

Fed „zada ból”, aby sprowadzić inflację do 2 procent, powiedział Alfonso Peccatiello, autor Makrokompasu. Wynikająca z tego polityka banku centralnego wpłynie negatywnie na akcje i kryptowaluty.

W swoim przemówieniu 26 sierpnia w Jackson Hole, prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, przyjął jastrzębi ton, mówiąc, że zmniejszenie inflacji „przyniesie ból gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom”.

„To dość mocne słowa z ust decydenta” – powiedział Peccatiello.

„Mam na myśli to, że Fed nie przestanie, dopóki praca nie zostanie wykonana. Praca oznacza, że ​​inflacja mus wrócić do 2 procent”.

Peccatiello dodał, że wpływ polityki Fed na „aktywa ryzyka”, takie jak akcje i kryptowaluty, może być tragiczny.

„Fed musi utrzymywać ścisłą politykę monetarną” – powiedział.

„Kiedy realne zyski są wysokie, każda inwestycja, którą dokonujesz, staje się, z perspektywy oceny, mniej atrakcyjna”.

Peccatiello rozmawiał z Davidem Lin producentem w Kitco News.

Luka w wiarygodności Fed

Przemówienie Powella w Jackson Hole oznacza, że ​​Fed próbuje odzyskać wiarygodność po tym, jak nie udało mu się utrzymać inflacji na poziomie około 2 procent, powiedział Peccatiello. Oznacza to, że Fed nie „przestawi się” i nie obniży stóp, dopóki „praca nie zostanie wykonana”.

W lipcu inflacja w USA wynosi 8,5 procent

Powell wcześniej sygnalizował, że chciałby, aby realne stopy zwrotu były wyższe, co utrudniłoby pożyczanie kapitału. Po przemówieniu Powella w Jackson Hole pięcioletnie realne rentowności, które są rentownościami nominalnymi minus oczekiwania inflacyjne, stały się dodatnie.

„Mówimy o prawie 1% dodatniej realnej rentowności w USA” – powiedział Peccatiello.

Peccatiello powiedział, że Powell osiągnie swój 2-procentowy cel inflacyjny „jeśli zada wystarczająco dużo bólu sektorowi prywatnemu… Rynek obligacji wycenia z przyzwoitym prawdopodobieństwem, około 35 procent, że stopa funduszy Fed wzrośnie do 4 procent”.

Zima niezadowolenia w Europie

Gdy Fed usiłuje okiełznać inflację, Europa zmaga się z rosnącymi cenami energii. W Europie referencyjna cena energii elektrycznej wzrosła dziesięciokrotnie w stosunku do średniej z dekady, a ceny gazu ziemnego osiągnęły 321 euro (321 USD) za MWh, w porównaniu do 27 euro (27 USD) za MWh rok temu.

Dzieje się tak, gdy Rosja odcięła gazociąg Nord Stream 1 do konserwacji. Rosja zaspokaja 40 procent zapotrzebowania Unii Europejskiej na gaz ziemny.

„Około 7 do 10 procent Europejskiego rachunku PKB pochodzi z elektryczności, energii i gazu w okresie zimowym” – powiedział Peccatiello.

„To jest bardzo dużo. Mówimy o kosztach tak dużych, jak kryzys bankowy w Europie… Myślę, że w podstawowym przypadku Europa ledwie przetrwa zimę po bardzo wysokiej cenie”.

Dodał, że w dłuższej perspektywie Europa będzie musiała zmienić swój model energetyczny, „aby upewnić się, że ma inne źródła energii, aby nadal dostarczać i wytwarzać towary, które może eksportować”.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://www.kitco.com/news/2022-09-02/The-Fed-is-ready-to-inflict-pain-on-economy-to-bring-inflation-down-stocks-Bitcoin-to-see-more-downside-Alfonso-Peccatiello.html

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany