Co wspólnego mają ze sobą złoto i kryptowaluty?

0 74

W ciągu ostatniego roku lub dwóch inwestorzy zwrócili się w stronę złota i kryptowalut jako alternatywnych inwestycji, aby zabezpieczyć swoje pieniądze przed inflacją.

Jakie zatem są podobieństwa między tymi dwoma klasami aktywów?

Zmienność cen

Ceny złota i kryptowalut wahają się w czasie. Zmienność cen złota jest przypisana do czynników ryzyka rynkowego oraz występuje w czasach niepewności gospodarczej, wojny, kryzysu lub doniesień o niedoborze kruszcu w kopalniach.

Kryptowaluty mogą rosnąć lub spadać ponieważ np. influencer mediów społecznościowych mógł ją polecić lub dlatego, że osiągnęły ogromną liczbę użytkowników.

Jednak w przypadku obu tych czynników bardzo trudno jest przewidzieć ruchy cenowe.

Skończony charakter

Dostępność złota i kryptowalut jest ograniczona, dlatego można na nich polegać jako na długoterminowym magazynie wartości.

Oba aktywa mają tendencję do uzyskiwania swojej wartości z jej naturalnej ograniczonej podaży. Gdyby na naszych podwórkach rosły drzewa pieniężne, gdzie zawsze moglibyśmy zebrać ich tyle ile chcemy, wartość pieniądza spadłaby do zera.

Użyteczność

Zarówno złoto, jak i kryptowaluty są akceptowane jako formy płatności.

Złoto jest ogólnie bardziej akceptowalne, jednak kryptowaluty stają się coraz bardziej atrakcyjne jako płatność dla wielu inwestorów i organizacji.

Decentralizacja

Kryptowaluty, jak każde narzędzie blockchain, są zdecentralizowane. Jest całkowicie pozbawiony nadzoru banku centralnego i rządu, więc działa niezależnie. Złoto można uznać za zdecentralizowane, ponieważ nie może być bezpośrednio kontrolowane przez rząd.

Prywatność

Handel złotem i kryptowalutami ma pewien stopień prywatności. Możesz handlować uncją złota ze swoim sąsiadem i dokonywać płatności za pomocą kryptowalut. Nikt nie może cię powstrzymać.

Dostępność

Jeśli masz dostęp do komputera, możesz w każdej chwili zdecydować się na inwestowanie w złoto lub kryptowaluty. W zależności od dostępnych narzędzi, możesz być w stanie stworzyć własny portfel kryptowalutowy i zacząć kupować kryptowaluty bezpośrednio online. Oczywiście jest możliwość zakupu krytpowalut w kantorach stacjonarnych np. Flyingatom oraz bitomatach. Możesz również zainwestować w fundusze, które śledzą wyniki aktywów kryptowalutowych.

Podobnie, możesz kupić fizyczne złoto w kantorach Flyingatom.gold, od różnych brokerów online lub możesz zainwestować w fundusz, który śledzi wyniki złota. Tak więc bez względu na to, jak duże masz doświadczenie lub jakie zasoby są dla Ciebie dostępne, istnieje sposób, abyś zaangażował się w każde z aktywów.

Pytanie za milion dolarów brzmi: w którą klasę aktywów zainwestowałbyś, gdybyś mógł wybrać tylko jedną?

Złoto?

Kryptowaluty?

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany