Ceny złota wykazują silną presję sprzedażową

0 134

Ceny złota wykazują silną presję sprzedażową, ponieważ gospodarka USA stworzyła we wrześniu 263 tys. miejsc pracy

Rynek złota cofnął się i przetestował wsparcie na poziomie 1700 USD za uncję po mocniejszych niż oczekiwano danych z rynku pracy.

W piątek Bureau of Labor Statistics poinformowało, że we wrześniu stworzono 263 000 miejsc pracy. Dane przewyższyły oczekiwania, ekonomiści prognozowali wzrost liczby miejsc pracy o około 248 000.

W tym samym czasie stopa bezrobocia gwałtownie spadła do 3,5%, w porównaniu z sierpniowym odczytem na poziomie 3,7%. Ekonomiści oczekiwali, że stopa bezrobocia pozostanie bez zmian.

Rynek złota odnotował solidną presję sprzedażową w początkowej reakcji na dane, ponieważ spadł do sesyjnych minimów. Grudniowe kontrakty terminowe na złoto ostatnio kosztowały 1,715,50 USD za uncję, co oznaczało spadek o 0,30% w ciągu dnia.

Ekonomiści stwierdzili, że najnowsze dane o zatrudnieniu nadal wspierają agresywną politykę monetarną Rezerwy Federalnej. Narzędzie CME FedWatch pokazuje, że rynki widzą 78% szans na podniesienie przez amerykański bank centralny stopy Fed Funds o kolejne 75 punktów bazowych w listopadzie.

Ponieważ rynek pracy w USA pozostaje stosunkowo zdrowy, płace nadal rosną, przyczyniając się do utrzymującego się zagrożenia inflacyjnego. W raporcie stwierdzono, że średnie zarobki na godzinę wzrosły w zeszłym miesiącu o 10 centów lub 0,3% do 32,46 USD, zgodnie z oczekiwaniami.

„W ciągu ostatnich 12 miesięcy średnie godzinowe zarobki wzrosły o 5,0 procent” – czytamy w raporcie.

Katherine Judge, starszy ekonomista w CIBC, powiedziała, że ​​płace są zbyt wysokie, aby Fed mógł osiągnąć cel 2% inflacji.

Wraz z lepszym niż oczekiwano nagłówkiem, lipcowe liczby zatrudnienia zostały zrewidowane w górę do 537 000 miejsc pracy, w porównaniu z poprzednimi szacunkami 526 000.

Chociaż stopa bezrobocia spadła bardziej niż oczekiwano, ekonomiści stwierdzili, że patrząc poza nagłówki, spadek był spowodowany spadkiem wskaźnika aktywności zawodowej, co oznacza, że ​​więcej osób opuściło rynek pracy.

Ira Epstein, dyrektor oddziału Ira Epstein w Linn and Associates, powiedział, że choć zatrudnienie spadło z letnich maksimów, to wciąż jest zbyt silne, by Fed mógł spowolnić tempo podwyżek stóp.

„Wierzę, że Fed nie powstrzyma podwyżek stóp procentowych, dopóki wzrost zatrudnienia nie spadnie bliżej 100 tys. Zobaczymy co będzie w grudniu, ponieważ listopad jest już zamknięty – powiedział.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany