Złoty Maple Leaf z kopalni Agnico Eagle

0 242

Najnowsza moneta bulionowa o wadze 1 uncji i czystości 99,99% złota pochodzi w całości z kopalni Agnico Eagle z kanadyjskiego terytorium Nunavut.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na większą przejrzystość w zakresie pochodzenia metali szlachetnych oraz w celu zaprezentowania swoich stale rozwijających się możliwości rafinacji, Królewska Mennica wprowadziła swoją pierwszą złotą monetę bulionową w całości pochodzącą z jednej kopalni. Moneta 2022 $50 1 oz. 99,99% Pure Gold Maple Leaf Single-Sourced Mine składa się w całości ze złota wydobytego przez Agnico Eagle w jej kopalni Meliadine w Nunavut (Kanada) i fachowo rafinowanego przez Mennicę, zgodnie z rygorystycznym protokołem segregacji. Ta specjalna złota moneta będzie wkrótce dostępna poprzez sieć oficjalnych dystrybutorów kruszcu Mennicy.


Inwestorzy metali szlachetnych od dawna ufają Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej za wiodącą na rynku czystość i bezpieczeństwo jej produktów kruszcowych. Jako akredytowana przez LBMA rafineria Good Delivery, mogą oni również liczyć na nas w kwestii odpowiedzialnego pozyskiwania złota i srebra, które poddajemy obróbce – powiedziała Marie Lemay, prezes i dyrektor generalny Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej.

Wprowadzając na rynek nową monetę bulionową wykonaną ze złota pochodzącego w całości z kopalni Meliadine należącej do Agnico Eagle, pokazujemy również rynkowi, że możemy zaoferować kruszec o najwyższej możliwej integralności, gwarantując, że pochodzi on z jednej kanadyjskiej kopalni.

Agnico Eagle jest dumne, że może być partnerem z wyboru jako zaufane źródło odpowiedzialnie produkowanego złota dla pierwszej w historii monety kruszcowej Royal Canadian Mint pochodzącej z jednej kopalni – powiedział Ammar Al-Joundi, prezes i dyrektor generalny Agnico Eagle Mines.

Zbudowaliśmy silną kulturę odpowiedzialnego postępowania i od ponad 13 lat odpowiedzialnie rozwijamy kanadyjskie zasoby mineralne w Nunavut. Staramy się być dobrym pracodawcą i dobrym sąsiadem i jesteśmy dumni z wartości, jakie wnosimy do lokalnych społeczności i społeczeństwa w ogóle. Wierzymy, że górnictwo, jeśli jest prowadzone właściwie, może przyczynić się do budowania lepszego świata.

Na rewersie pierwszej w historii monety Mennicy z czystego złota wydobywanego z jednego źródła znajduje się szczegółowy grawer Waltera Otta przedstawiający liść klonu cukrowego, znak rozpoznawczy rodziny monet kruszcowych Maple Leaf. Ten centralny wzór jest również otoczony przez szereg precyzyjnie obrobionych promienistych linii. Pod nim znajduje się mikro-grawerowany znak zabezpieczający w kształcie liścia klonu, zawierający wygrawerowaną liczbę „22”, widoczną tylko pod powiększeniem, oznaczającą rok emisji monety. Obok tego zabezpieczenia znajduje się sekretny znak przedstawiający dłoń trzymającą kulę ziemską, symbolizujący pochodzenie monety z jednego źródła, z którego pochodzi 99,99% czystego złota. Moneta jest również chroniona przez technologię Bullion DNATM.

Ta wyjątkowa złota moneta jest zamknięta w opakowaniu przypominającym kartę kredytową, które zawiera certyfikat czystości i autentyczności podpisany przez Głównego Asesora Mennicy. Limitowany nakład 40 000 szt.

Od momentu założenia w 1957 roku, kanadyjska spółka Agnico Eagle stała się największym producentem kanadyjskiego złota, a także trzecim co do wielkości producentem złota na świecie. Kopalnia Meliadine, która rozpoczęła komercyjną produkcję w 2019 roku, jest drugą kopalnią złota firmy w dystrykcie Kivalliq w Nunavut.  

O Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej

Kanadyjska Mennica Królewska jest korporacją koronną odpowiedzialną za bicie i dystrybucję kanadyjskich monet obiegowych. Mennica jest uznawana za jedną z największych i najbardziej wszechstronnych mennic na świecie, oferującą szeroki zakres specjalistycznych, wysokiej jakości produktów monetarnych i związanych z nimi usług na skalę międzynarodową.

Z wyjątkiem ograniczonej oferty w butikach w Ottawie i Winnipeg, Mennica nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży kruszcu. Praktyka ta jest zgodna z modelem dystrybucji wspólnym dla głównych światowych emitentów monet bulionowych. Zainteresowani nabywcy są zachęcani do skontaktowania się z renomowanym dealerem kruszcu w celu zamówienia nowych monet.

O Agnico Eagle

Agnico Eagle jest kanadyjską firmą wydobywczą, produkującą metale szlachetne w Kanadzie, Australii, Finlandii i Meksyku. Posiada szereg wysokiej jakości projektów poszukiwawczych i rozwojowych w tych krajach, jak również w Stanach Zjednoczonych i Kolumbii. Agnico Eagle jest partnerem z wyboru w branży górniczej, uznawanym na całym świecie za wiodące praktyki w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania. Spółka została założona w 1957 roku i konsekwentnie tworzy wartość dla swoich akcjonariuszy, deklarując dywidendę pieniężną co roku od 1983 roku.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany