Sukces wyborczy Republikanów w USA będzie najlepszy prezentem dla złota

0 87

Cena złota rośnie o kolejne 50 USD przed średniookresowymi wynikami w USA

Rynek złota odnotował kolejny wzrost o 50 USD, gdy Amerykanie oddali swoje ostatnie głosy w wyborach śródokresowych w USA we wtorek. Rajd jest kontynuacją podobnego ruchu z piątku, kiedy dolar amerykański się cofał, a obawy o recesję zajmują centralne miejsce.

Rynki uważnie śledzą informacje o wyborach w połowie kadencji w USA, a sondaże przewidują, że Demokraci stracą Izbę i Senat. Pierwsze wyniki głosowania pojawią się w środę, ale ostateczne wyniki mogą nie być znane od razu.

W odpowiedzi na ruchy rynkowe złoto wzrosło do czterotygodniowego maksimum, uwalniając się od kluczowego poziomu oporu wynoszącego 1700 USD za uncję. Grudniowe kontrakty terminowe na złoto Comex były ostatnio na poziomie 1716,80 USD, co oznacza wzrost o 2,16% w ciągu dnia, po wzroście z dziennego minimum wynoszącego 1667,10 USD i osiągnięciu dziennego maksimum wynoszącego 1720,40 USD.

„Wzrost został wzmocniony przez deprecjację dolara amerykańskiego”, powiedział we wtorek analityk Commerzbanku Carsten Fritsch.

„Ostatni wzrost ceny złota można prawdopodobnie przypisać pokrywaniu spekulacyjnych krótkich pozycji. Według CFTC zaledwie kilka dni wcześniej wyniosły dobre 40 000 kontraktów, co plasuje je tylko nieznacznie poniżej ich szczytu z końca września”.

Gdy w sondażach przewodzą Republikanie, rynki mogą być zaskoczone, jeśli dojdzie do demokratycznego zamachu lub jeśli Republikanie zdominują sondaże bardziej, niż się spodziewano, zauważył starszy analityk rynkowy OANDA Edward Moya.

„Podzielony rząd oznacza, że ​​w przyszłym roku, gdy gospodarka pogrąży się w recesji, nie zobaczymy silnej reakcji na bodźce fiskalne… Republikanie potrzebują tylko pięciu mandatów, aby odzyskać tę Izbę, a większość sondaży sugeruje, że nie powinno to być trudne” – powiedział Moya.

„Republikańska wygrana w tym tygodniu potwierdziłaby, że nie zobaczymy poważnej reakcji fiskalnej ze strony administracji Bidena, gdy gospodarka wpadnie w recesję”.

Moya dodał, że najlepszym wynikiem wyborów dla złota jest wygrana przez Republikanów i wolniejsze tempo inflacji w Stanach Zjednoczonych, a najnowsze dane o CPI zostały opublikowane w czwartek.

Dane o inflacji będą głównym motorem dla złota po okresie średnioterminowym.

„Złoto wygląda na to, że będzie ściśle śledzić dolara, a to oznacza, że ​​będzie zależeć od raportu o inflacji z tego tygodnia” – powiedział analityk OANDA.

„Powodem, dla którego inwestorzy są tak skoncentrowani na danych o inflacji z tego tygodnia, a nie na wyborach śródokresowych, jest to, że wydaje się bardzo prawdopodobne, że Republikanie wygrają jedną z izb w tym tygodniu. Nawet jeśli Republikanie wygrają zarówno Izbę, jak i Senat, bycza reakcja na ryzykowne aktywa może być krótkotrwała”.

Konsensus rynkowy przewiduje, że roczna inflacja w październiku spadnie do 8% z 8,2% we wrześniu.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany