Złoto jest gotowe do „eksplozji” – rok 2023 będzie „boomem towarowym”

0 164

Złoto jest gotowe do „eksplozji” – rok 2023 będzie „boomem towarowym” – Todd Bubba Horwitz

Cena złota utrzymywała się w ostatnich dniach na stabilnym poziomie pomimo środowej zapowiedzi podwyżki stopy funduszy federalnych o 50 pb. Metal szlachetny zakończył dzień po cenie 1802 USD za uncję, co oznacza spadek o zaledwie 5,30 USD w ciągu dnia.

Według Todda Bubba Horwitza, redaktora BubbaTrading.com, te ruchy cenowe sygnalizują, że złoto posiada znaczący potencjał na „wzrost”.

„Złoto, podobnie jak srebro i platyna, czuje, że chce eksplodować” – powiedział.

„Metale szlachetne nie czekają na wydarzenie, ale na okazję, aby przyciągnąć nowych kupujących, którzy wypchną je z zakresów, w jakich notowane są od dłuższego czasu”.

Przewiduje, że poza dobrymi wynikami metali szlachetnych, rok 2023 będzie ogólnym „boomem towarowym”.

„Myślę, że w 2023 roku będziemy mieli boom na surowce, w tym towary związane z twardymi aktywami, takie jak złoto, srebro i platyna” – powiedział.

Horwitz rozmawiał z Davidem Linem, prezenterem i producentem w Kitco News.

Przeczytaj także: Wydobyliśmy już około 80 procent światowego złota

Waluty cyfrowe

Horwitz stwierdził, że jednym z powodów, dla których ludzie inwestują w złoto i srebro, będzie pogarda dla emitowanych przez rząd „walut cyfrowych”, które mogą śledzić użytkowników i ograniczać ich dostęp do funduszy.

„Ludzie nie chcą ujawniać wszystkiego, co robią” – powiedział.

„Jeśli dasz więcej władzy i kontroli dwóm organizacjom, rządowi i bankowi centralnemu, które tylko tworzą dług i nie tworzą żadnego przemysłu, myślę, że możesz zobaczyć znacznie większy popyt na złoto”.

Zasugerował, że rząd zakaże papierowych pieniędzy i zmusi mieszkańców USA do nabywania walut cyfrowych. To spowodowałoby, że zwróciliby się w stronę aktywów twardych, takich jak metale szlachetne.

„Niektórzy z niewierzących w złoto mogą stać się wierzącymi… ponieważ ostatecznie zdelegalizują walutę skryptową i papierowe pieniądze” – powiedział Horwitz.

Dodał:

„Jeśli przejdziemy do waluty cyfrowej, nie będzie wolności. Rząd będzie wiedział, co robisz w każdej chwili każdego dnia… jeśli wydasz pieniądze, będą o tym wiedzieć. Nie sądzę, żeby ludzie byli z tym naprawdę szczęśliwi”.

Inflacja i upadek waluty

Innym powodem zwiększonego popytu na złoto i srebro, twierdzi Horwitz, jest inflacja. W porównaniu z walutami fiducjarnymi stwierdził, że złoto zachowuje swoją wartość przez długi czas.

„Złoto nadal jest prawdziwym magazynem wartości” – powiedział.

„Za swoje dolary możesz kupić mniej z powodu inflacji. Złoto lepiej zachowuje wartość”.

Dodał, że zbliżający się upadek walut fiducjarnych może zmusić ludzi do używania złota i srebra jako środka wymiany.

Horwitz wyjaśnił:

„Co się stanie, gdy rynki walut fiducjarnych eksplodują i nie będą już przyjmować waluty fiducjarnej?… masz metale szlachetne, które można wykorzystać jako walutę”.

Zasugerował, że „inflacja” i wysokie podatki zmuszą ludzi do „wzięcia na siebie” tworzenie własnych pieniędzy.

Może Cię zainteresuje:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany