Zaskakujący spadek sprzedaży Perth Mint

0 62

Perth Mint jest największym przetwórcą nowo wydobytego złota na świecie i w ubiegłym roku zrealizowała sprzedaż przekraczającą 20 miliardów dolarów. W lipcu mennica jednak odnotowała znaczny spadek sprzedaży w związku z ostatnimi zawirowaniami politycznymi.

W lipcu mennica zakończyła sprzedaż 44 009 uncji trojańskich złota i 863 485 uncji srebra. Jest to miesięczny spadek odpowiednio o 39% i 35%. W ujęciu 12-miesięcznym sprzedaż spadła odpowiednio o 45% i 65%.

Neil Vance, dyrektor generalny ds. produktów menniczych:

„Nasi dystrybutorzy zgłosili spadek popytu w czerwcu i trend ten utrzymywał się w lipcu, ale niechętnie przypisują tę przyczynę jakiemukolwiek konkretnemu czynnikowi”

To był trudny rok dla Perth Mint, w którym transakcja o wartości 9 miliardów dolarów z udziałem Chin okazała się problematyczna, a dalsza kontrola nastąpiła po ujawnieniu, że mogło dojść do nielegalnego zakupu złota na kwotę 27 000 dolarów.

Jordan Murray z The West Australian:

„Nowe dane dotyczące sprzedaży pojawiają się po trudnym miesiącu dla mennicy w Canberze. W Senacie parlamentarzyści przesłuchiwali urzędników AUSTRAC i Australian Taxation Office w sprawie nadzoru regulacyjnego nad Gold Corporation, podmiotem należącym do rządu stanowego, który kontroluje Perth Mint”.

Gold Corporation jest spółką dominującą Perth Mint, oficjalnej australijskiej mennicy kruszcowej. Mennica Perth została założona w 1899 roku i jest własnością rządu Australii Zachodniej.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany