Turcja nakłada dodatkową opłatę za import złota

0 80

Zgodnie z decyzją opublikowaną w Dzienniku Urzędowym Turcja wprowadziła 20% dodatkowej opłaty za import złota, w celu ograniczenia negatywnego wpływu na saldo rachunku bieżącego.

Zgodnie z decyzją, import złota pochodzącego z krajów, które nie zawarły umowy o wolnym handlu i nie należą do Unii Europejskiej, zostanie obciążony dodatkową opłatą oprócz istniejących ceł importowych i innych.

Import złota, który zostanie obciążony dodatkową opłatą w ramach decyzji, obejmuje złote wyroby jubilerskie i części oraz niektóre produkty z metali nieszlachetnych powlekane metalami szlachetnymi.

Deficyt na rachunku obrotów bieżących Turcji wzrósł głównie z powodu wysokiego importu złota i energii i wyniósł 37,7 mld USD w pierwszych pięciu miesiącach roku, zwiększając się o około 44% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Import nieprzetworzonego złota w pierwszych siedmiu miesiącach roku wzrósł o 180% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej do 19,4 mld USD, wynika z danych Ministerstwa Handlu.

Dzień przed zapadnięciem dezycj państwowa agencja prasowa Anadolu poinformowała, powołując się na nienazwane źródło, że Turcja planuje nałożyć kontyngent na import nieprzetworzonego złota.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany