Wyoming blisko zaakceptowania złota i srebra jako środka płatniczego

0 274

W stanie Wyoming jednogłośnie przez House Revenue Committee przeszedł „Senate FIle 101”, dotyczący ustawy, która pozwoliłaby Wyoming na akceptowanie niektórych płatności podatkowych w złocie lub srebrze.

Prezes Mennicy Scottsdale Josh Phair powiedział ustawodawcom stanowym w czwartek, podczas zeznań na temat nowej ustawy, że kupił budynek, w którym kiedyś mieściła się Caspar Star Tribune.

Josh Phair

„Tam budujemy to, co byłoby, w zasadzie, prywatnym Fortem Knox”

Fort Knox zyskał reputację najbezpieczniejszego na świecie repozytorium złota. „Ten nowy Fort Knox w Wyoming będzie domem dla operatora strefy handlu zagranicznego z importem i eksportem dla firm górniczych na całym świecie”, powiedział Phair.

Ustawa, sponsorowana przez senatora Boba Idea, R-Casper, jest poprawką do zatwierdzonej podczas sesji 2022 Legislatury Wyoming, ustawy Wyoming Legal Tender Act, która usunęła podatki od złota i srebra i podkreśliła, że są one prawnym środkiem płatniczym uznawanym zarówno przez konstytucję Wyoming, jak i USA.

Poprawka, którą wniósł Ide, wymagałaby od stanu przygotowania się do przyjęcia płatności podatkowych w złocie lub srebrze. Wymaga również, by skarbnik stanu Wyoming podał kursy wymiany walut w tym celu oraz by posiadał i inwestował w złoto.

Bob Ide

„Ruch ten pomaga również przygotować Wyoming na wypadek nieprzewidzianego załamania finansowego”
„Chcemy zapewnić, aby skarbnik był przygotowany. Jeśli z jakiegokolwiek powodu mamy klęskę na rynkach finansowych, będziemy mieć alternatywy do handlu.”

Złoto mogłoby dać państwu aktywa, które mogą być zabezpieczeniem przed wysoką ekspozycją na dolary banknotów Rezerwy Federalnej, dodał Ide.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany