Współpraca Mennicy Królewskiej z Quintet Private Bank w celu wykorzystania złota z recyklingu

0 74

Dziś ogłoszono, że Mennica Królewska nawiązała współpracę z Quintet Private Bank w celu wprowadzenia wykorzystania złota z recyklingu w towarze giełdowym (ETC). Royal Mint Physical Gold ETC – z oznaczeniem na londyńskiej giełdzie „RMAU” – będzie teraz częściowo wspierany przez sztabki wykonane ze złota z recyklingu, dzięki temu RMAU będzie pierwszym na świecie funduszem ETC na złoto, bądź funduszem typu ETF.

Quintet Private Bank przeznaczył około 170 milionów dolarów na RMAU, wspierając tym rozwój zrównoważonych rozwiązań inwestycyjnych. Royal Mint – licząca 1100 lat organizacja cały czas dąży do zrównoważonego rozwoju, dywersyfikując swoje działania i już w tamtym roku zapowiedzieli, że będą wydobywać złoto z odpadów elektronicznych, takich jak laptopy i smartfony.

W przeciwieństwie do wielu innych towarów, złoto może być poddawane recyklingowi nieskończoną ilość razy bez pogarszania jakości, taki produkt może stanowić atrakcyjną okazję inwestycyjną dla osób i instytucji poszukujących innowacyjnych rozwiązań na produkty z recyklingu.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z HANetf i Quintet, aby promować odpowiedzialne zaopatrzenie i praktyki gospodarki o obiegu zamkniętym. Już ponownie wykorzystujemy część naszego złota na miejscu do tworzenia sztabek złota, ale po raz pierwszy wyprodukowaliśmy dedykowany produkt z recyklingu do użytku w ramach naszej oferty ETC”

~Andrew Dickey, dyrektor ds. metali szlachetnych w The Royal Mint.

Pierwsza transza w 100% przetworzonych sztabek złota będzie wynosić około 50 000 uncji nadwyżek złota z produkcji monet kruszcowych, przetworzonych na 400 uncji sztabek LBMA Good Delivery. Z czasem sztabki z recyklingu będą dodawane do RMAU, a ich liczba oraz źródła takiego recyklingu będą wzrastać w zależności od zapotrzebowania. RMAU jest obecnie i nadal będzie w 100% wspierany przez fizyczne sztabki po 2019 r. pochodzącymi z LBMA.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany