WisdomTree wykorzystuje złoto jako zabezpieczenie przed inflacją w nowym ETF

0 151

Nowy ETF (Exchange Traded Fund – Otwarty Fundusz Inwestycyjny) oparty na notowaniach akcji i złota, emitowany przez WisdomTree jest skierowany do inwestorów zaniepokojonych rosnącą inflacją i niskimi stopami procentowymi.

W zeszłym tygodniu międzynarodowy fundusz inwestycyjny uruchomił WisdomTree Efficient Gold Plus Equity Strategy Fund (Cboe BZX: GDE). Nowy produkt giełdowy daje inwestorom możliwości inwestycji w akcje i w złoto jednocześnie. Jego zaletą jest duża kapitalizacja.

Jeremy Schwartz z Global Chief Investment Officer w WisdomTree, wyjaśnił, że na każde 100 USD zainwestowane w ETF, 90 USD jest inwestowane w akcje o dużej kapitalizacji. Pozostałe 10 USD jest wykorzystywane jako krótkoterminowe zabezpieczenie, które pomaga sfinansować 90 USD w kontraktach terminowych na złoto. Dzięki ETF inwestorzy uzyskaliby 180 USD ekspozycji zarówno w złocie, jak i akcjach.

Schwartz wyjaśnił, że ETF zapewnia inwestorom efektywną ekspozycję kapitałową w portfelu.

„Jeśli chciałbyś dodać do swojego portfela 3% pozycji w złocie, zazwyczaj sprzedałbyś część swoich akcji, aby dodać 3% złota”, powiedział.

I dodał:

„Dzięki nowemu funduszowi ETF możesz dodać te 3% do portfela i mieć dalej 90% w akcjach i być w pełni zabezpieczonym złotem. Jeśli uważasz, że złoto jest dobrym długoterminowym zabezpieczeniem przed inflacją, możesz chronić całą alokację w akcje o dużej kapitalizacji nie sprzedając ich.”

Ze względu na rosnącą inflację Schwartz powiedział, że złoto staje się bardziej atrakcyjną bezpieczną przystanią w porównaniu z tradycyjnymi obligacjami. Nawet jeśli Rezerwa Federalna zasygnalizuje, że w tym roku podniesie stopy procentowe potencjalnie siedmiokrotnie, oczekuje się, że realna rentowność obligacji pozostanie ujemna.

Schwartz zauważył, że od połowy lat 40 do lat 80 był 35-letni okres, w którym rentowności obligacji przyniosły ujemne realne stopy zwrotu. W tym samym okresie dodał, że złoto odnotowało pozytywne wzrosty.

„Złoto przez lata utrzymywało swoją siłę nabywczą. Jest wiele powodów, dla których ludzie mogą dziś patrzeć na złoto. Jest to stabilna długoterminowa wartość” – powiedział.

Chociaż nie oczekuje się, że inflacja będzie tak zła, jak w latach 70., Schwartz powiedział, że jego zdaniem Rezerwa Federalna USA nadal nie docenia obecnego zagrożenia wzrostem cen konsumpcyjnych. Dodał, że WisdomTree widzi możliwość, że inflacja wzrośnie od 4% do 6% w ciągu najbliższych trzech lat.

Jeśli chodzi o ekspozycję na akcje w ETF, Schwartz powiedział, że uważa, że ​​akcje nadal mają dużą wartość i potencjał wzrostowy, ponieważ rynek pracy pozostaje zdrowy. Dodał, że gospodarka powinna być w stanie oprzeć się zacieśnieniu planu Rezerwy Federalnej.

„W krótkim okresie może wystąpić pewna zmienność na rynku, ale w dłuższej perspektywie nadal istnieje potencjał na rynku akcji.” – powiedział.

Wydaje się że nowy fundusz WisdomTree próbuje „zjeść ciastko i mieć ciastko” jednocześnie. Nastawiony jest raczej na ochronę kapitału niż na szalone zyski. Jednak pokazuje, że inwestycja w złoto ma przed sobą coraz to nowe perspektywy. I na pewno jest kolejnym elementem stabilizującym ceny kruszcu.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany