WGC i DMCC współpracują na rzecz ograniczenia nielegalnego handlu złotem

0 20

Urzędnicy celni coraz częściej przechwytują pasażerów próbujących przewieźć niedozwolone ilości złota w bagażu podręcznym. Globalne wysiłki mające na celu ograniczenie nielegalnego handlu złotem w bagażu podręcznym nabierają tempa, co prowadzi do wzmożonej kontroli podróżnych przewożących ten cenny metal w bagażu podręcznym.

Jak donosi Khaleej Times, Dubai Multi Commodities Centre (DMCC) i World Gold Council połączyły siły w celu standaryzacji międzynarodowych przepisów i procedur, aby sprostać wyzwaniu nielegalnego handlu złotem przez podróżnych oraz luce w odpowiedzialnym pozyskiwaniu i handlu złotem.

Ahmed Bin Sulayem, prezes wykonawczy i dyrektor generalny DMCC:

„Bardziej rygorystyczne środki dotyczące przenoszenia złota są pilnym priorytetem. Pozytywny wpływ tej inicjatywy na legalne społeczności wydobywające złoto na całym świecie jest niezmierzony. Jest to doskonały przykład tego, jak Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie wykazują prawdziwą chęć wprowadzenia pozytywnych reform w branży, dlatego jesteśmy dumni, że możemy współpracować ze Światową Radą Złota w tej kluczowej sprawie”

Dzięki temu podróżni na całym świecie, w tym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Chinach, Pakistanie, Europie, obu Amerykach i innych krajach, będą mogli przewozić określoną ilość lub wartość złota w bagażu podręcznym. Khaleej Times jako pierwszy poinformował o współpracy między podmiotami w celu kontroli nielegalnego handlu złotem i biżuterią w bagażu podręcznym.

Andrew Naylor, dyrektor ds. Bliskiego Wschodu i polityki publicznej w WGC:

„Osoby prywatne przewożą duże ilości złota przez granice międzynarodowe. Oznacza to, że złoto nie jest pozyskiwane w sposób odpowiedzialny. Ponadto złoto jest czasami wykorzystywane do nielegalnych celów poprzez ręczne przenoszenie, aby uniknąć wykrycia”

Gdy wszystkie strony uzgodnią definicje dopuszczalnych limitów osobistych oraz ustanowienie znormalizowanych deklaracji celnych i cyfrowych procesów śledzenia, zalecenia te zostaną wprowadzone w życie i wdrożone na całym świecie.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany