Chińscy inwestorzy wspierają cenę złota kupując 17,5 ton

0 42

Popyt na wschodzie, głównie na rynkach azjatyckich nadal dominuje i wspiera ceny w krytycznym momencie.

Jak wynika z raportu TD Securities niecałe 2 tygodnie temu chińscy handlowcy kupili około 17,5 tony złota. W wywiadzie z Kitco News Daniel Ghali powiedział, że chociaż nie znają dokładnego powodu zakupów, zbiegły się one w czasie z dynamiką zakupów juana, ponieważ Ludowy Bank Chin sprzedał dolara amerykańskiego i kupił juana.

Daniel Ghali

„Chińscy inwestorzy nadal zwiększają swoje zasoby złota, przedłużając okres masowej akumulacji złota, nawet gdy juan zatrzymuje aprecjację”

Niezależnie od tego, dlaczego chińscy inwestorzy kupili złoto, Ghali powiedział, że jest to kolejny przykład tego, jak popyt ze strony banków centralnych z Azji i rynków wschodnich zmienił rynek w tym roku.

„Uważamy, że ten nieoczekiwany popyt jest jednym z powodów, dla których ceny złota osiągnęły lepsze wyniki, biorąc pod uwagę sytuację dolara amerykańskiego i rentowności obligacji”

Chociaż Chiny były solidnym źródłem popytu na metal szlachetny, Ghali powiedział, że ostatnia konsumpcja pozostaje wysoce spekulacyjna i jest mało prawdopodobne, aby była początkiem długoterminowego trendu.

Analitycy twierdzą, że brakującym elementem dla wyższych cen złota pozostaje zachodni popyt inwestycyjny. Dodał, że ceny mogą spaść poniżej 2000 USD za uncję w najbliższym czasie, ponieważ zakupy bezpiecznych przystani zostały wyczerpane. Mimo to, w dłuższej perspektywie TDS pozostaje bardzo optymistycznie nastawiony do złota. Ghali powiedział, że bank spodziewa się rekordowych cen złota w pierwszej połowie przyszłego roku.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany