Trudniejszy do podrobienia Amerykański Orzeł 2023

1 60

Stany Zjednoczone Ameryki to miejsce, za którym tęskni wielu globtroterów. Amerykański sen o wolności i nieograniczonych możliwościach ilustruje kilka symboli, takich jak Statua Wolności i bielik amerykański jako zwierzę heraldyczne na dokumentach amerykańskich.

Orzeł odgrywa również ważną rolę w świecie monet: Amerykański Orzeł jest jedną z najpopularniejszych monet bulionowych na świecie – i w ostatnich latach przyciągnął wiele uwagi, ponieważ Mennica Stanów Zjednoczonych nadała swojej monecie bulionowej zupełnie nowy projekt.

Od wprowadzenia zmian na rewersie na złotych monetach American Eagle, widnieje bardzo duże zbliżenie głowy orła. Portret głowy ma fascynujący poziom szczegółowości, można nawet zobaczyć pojedyncze pióra. Ten projekt jest nie tylko atrakcyjny wizualnie i estetycznie, ale jego głównym celem jest zapewnienie ochrony przed fałszerstwem: Mennica Stanów Zjednoczonych umieściła w projekcie monety wiele drobnych szczegółów, które nie mogą być z powodzeniem odtworzone przez fałszerzy. Dlatego właśnie Orzeł jest obecnie jednym z pierwszych wyborów wielu inwestorów.

Złota moneta American Eagle została wprowadzona przez Mennicę Stanów Zjednoczonych w 1986 roku i jest dostępna w czterech nominałach: 1 uncja, 1/2 uncji, 1/4 uncji i 1/10 uncji. Jej nazwa pochodzi od amerykańskiego orła, symbolu narodowego i heraldycznego zwierzęcia Stanów Zjednoczonych i na rewersie monety znajduje się właśnie wizerunek orła. Złota moneta American Eagle jest mieszanką 91,67% złota, 3% srebra i 5,33% miedzi i ma wartość nominalną 50 USD. Złoty American Eagle, rocznik 2023 będzie wkrótce dostępny w kantorach FlyingAtom.Gold.

Reklama 742,6×120
1 komentarz
  1. […] Do roku 2006 jedyną oferowaną na amerykańskim rynku złotą monetą inwestycyjną był Amerykański Złoty Orzeł, 22-karatowy produkt wykonany ze złota i stopu miedzi ze srebrem. Wprowadzenie Amerykańskiego […]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany