Amerykańskie Orły 2023 są już w fazie produkcji

1 153

Mennica West Point rozpoczyna bicie złotych i srebrnych Amerykańskich Orłów z 2023 roku

Prasy monetarne w mennicy West Point w Nowym Jorku są w fazie produkcji złotych i srebrnych monet bulionowych American Eagle z 2023 r. Produkcja platynowych monet bulionowych nie została jeszcze zaplanowana.

Mennica bije złote monety American Eagle o próbie .9167 fine w wersjach: 1-uncjowej 50 dolarów, półuncjowej 25 dolarów, ćwierćuncjowej 10 dolarów i dziesięciouncjowej 5 dolarów.

Srebrne monety American Eagle o nominale 1 uncji i próbie 999 są wybijane z wartością nominalną jednego dolara.

Platynowe monety bulionowe o wadze 1 uncji .9995 fine są emitowane z wartością nominalną 100 dolarów.

Monety bulionowe są bite na prasach z matrycami zorientowanymi na bicie pionowe, z wykorzystaniem gotowych do bicia plansz otrzymanych od kontrahentów.

Oczekuje się, że wybite monety bulionowe trafią na rynek detaliczny na początku stycznia 2023 roku za pośrednictwem autoryzowanych nabywców.

Ponieważ Mennica Amerykańska nie oferuje dwukierunkowego rynku kupna i sprzedaży monet kruszcowych American Eagle, monety kruszcowe sprzedawane są przez kilku zatwierdzonych przez Mennicę autoryzowanych nabywców, którzy kupują monety na podstawie ceny spot metalu, który jest w nich zawarty w danym dniu plus określona prowizja.

Autoryzowani nabywcy mogą następnie odsprzedać monety za określoną kwotę dealerom na rynku wtórnym, inwestorom i kolekcjonerom.

Mennica amerykańska prowadzi listę 13 autoryzowanych nabywców, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych i za granicą, przy czym jeden z zagranicznych nabywców jest upoważniony do zakupu wyłącznie monet platynowych, a drugi tylko srebrnych monet bulionowych.

Jedenaście z tych 13 podmiotów jest również upoważnionych do zakupu palladowych monet American Eagle, gdy są one dostępne w ofercie.

Za srebrne monety bulionowe American Eagle autoryzowani nabywcy Mennicy Stanów Zjednoczonych płacą cenę srebra London Bullion Market Association plus premia w wysokości 2,35 USD za monetę. Minimalne zapotrzebowanie na zamówienie wynosi 25 000 monet.

W przypadku złotych American Eagles, autoryzowani nabywcy są obciążani ceną złota LBMA PM plus marżą procentową w następujący sposób: 1 uncja – 3%; pół uncji – 5%; ćwierć uncji – 7%; i dziesiąta uncja – 9%. Minimalne zamówienie, jakie może złożyć upoważniony nabywca, musi opiewać na co najmniej 1 000 uncji.

W przypadku platynowych American Eagles, autoryzowani nabywcy są obciążani ceną platyny na zamknięciu LBMA plus 65 dolarów za monetę. Ich minimalne zapotrzebowanie na zamówienie wynosi 100 uncji.

W przypadku 1-uncjowych monet American Eagle o nominale .9995 palladu 25 dolarów, autoryzowani nabywcy, o ile są oferowane, otrzymują cenę palladu LBMA PM plus marża w wysokości 6,25%. Minimalne wymagane zamówienie to 100 uncji.

Reklama 742,6×120
1 komentarz
  1. […] wprowadzenia zmian na rewersie na złotych monetach American Eagle, widnieje bardzo duże zbliżenie głowy orła. Portret głowy ma fascynujący poziom […]

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany