Swissgold wprowadza zielone złoto na blockchain

0 34

Swissgold Crypto AG, z siedzibą w szwajcarskiej Crypto Valley, która udostępnia sztabki złota i umożliwia handel nimi na blockchainie, emituje teraz również Zielone Złoto. Jest to złoto, którego pochodzenie jest w pełni udokumentowane i niezależnie zweryfikowane. Zielone złoto pochodzi wyłącznie z kopalni, które przestrzegają najwyższych standardów ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa oraz praw człowieka swoich pracowników.

Sztabki złota są pokryte tak zwanymi niewymienialnymi tokenami (NFT), dzięki czemu są dostępne i można nimi handlować w łańcuchu bloków. Posiadacz tokena może w dowolnym momencie zażądać sztabki złota. Fizyczne złoto jest przechowywane w Szwajcarii w Philoro, jednej z największych firm handlujących złotem w Europie.

Swissgold NFT są odpowiednie do bezpośredniego i łatwego inwestowania w fizyczne złoto. Najmniejsza dostępna sztabka to 1 gram złota i kosztuje obecnie około 60 CHF – w zależności od dziennej ceny złota. Oczywiście są dostępne inne rozmiary sztabek, od 10 gramów do 1 kilograma złota.

Tokeny Swissgold są emitowane na blockchainie Ethereum, który jest znacznie bardziej przyjazny dla środowiska w porównaniu do Bitcoina i są dostarczane bezpośrednio do portfela kupującego po emisji. Green Gold jest dostępny na https://www.swissgold.io.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany