Royal Canadian Mint wypuszcza nową monetę z czystego złota

0 18

Królewska Mennica Kanadyjska wprowadziła na rynek nową monetę bulionową o nominale 50 dolarów, która składa się w 99,99% z czystego złota.

Moneta bulionowa 2023 $50 o wadze 1 uncji z 99,99% czystym złotem Maple Leaf Single-Source Mine jest w całości wykonana ze złota z kopalni Newmont Éléonore w północnym Quebecu.

Biorąc pod uwagę ciągłe zapotrzebowanie rynku na „większą przejrzystość w zakresie pochodzenia metali szlachetnych” oraz w celu zaprezentowania stale rozwijającego się repertuaru imponujących monet, Mennica nawiązała współpracę z jednym z wiodących światowych producentów złota, Newmont Corporation, w celu stworzenia tej lśniącej monety pochodzącej z jednej kopalni.

Rewers najnowszej monety zawiera szczegółowy grawerunek Cukrowego Liścia Klonu Waltera Otta, który jest znakiem rozpoznawczym rodziny monet bulionowych Mennicy. Wokół centralnego wzoru znajdują się precyzyjnie obrobione promieniste linie, które dodają monecie elegancji. Moneta posiada również solidne zabezpieczenia, w tym mikrograwerowany znak bezpieczeństwa w kształcie liścia klonu z liczbą „23” (oznaczającą rok emisji) oraz technologię Bullion DNATM zapewniającą autentyczność i ochronę przed fałszerstwami.

Moneta jest następnie dostarczana w opakowaniu przypominającym kartę kredytową z certyfikatem czystości i autentyczności podpisanym przez głównego rzeczoznawcę mennicy i będzie dostępna u oficjalnych dystrybutorów kruszcu.

Marie Lemay, prezes i dyrektor generalny Royal Canadian Mint:

„Dzięki tej nowej monecie z jednej kopalni, wykonanej z bezpośrednio identyfikowalnego złota z kopalni Newmont Éléonore do naszej rafinerii złota w Ottawie, demonstrujemy ciągłą doskonałość w zakresie pozyskiwania, rafinacji i produkcji metali szlachetnych”.

Chociaż nie ogłoszono konkretnej daty premiery specjalnej monety o nominale 50 USD, Królewska Mennica Kanadyjska poinformowała, że „specjalna złota moneta bulionowa będzie wkrótce dostępna za pośrednictwem sieci oficjalnych dystrybutorów kruszcu”.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany