Egipt uruchomi pierwszą elektroniczną aukcję złota i srebra

0 69

Egipski Urząd Miar i Wag (AWA) planuje zorganizować pierwszą aukcję elektroniczną na złoto i srebro, która odbędzie się w ciągu najbliższych dni. Zgodnie z wtorkowym oświadczeniem, aukcja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem platformy handlowej Egyptian Mercantile Exchange (EME).

Wcześniej obywatele mogli kupować złoto wyłącznie w tradycyjnych sklepach złotniczych. Jednak wraz z pojawieniem się platform elektronicznych, konsumenci mogą teraz wygodnie nabywać złoto za pośrednictwem aukcji elektronicznych.

Nagy Farag, doradca ministra ds. zaopatrzenia w złoto:

„Nadrzędnym celem egipskiego rządu jest dywersyfikacja sposobów, za pośrednictwem których złoto jest dostępne dla społeczeństwa.”

Farag dodał, że obywatele często kupują złoto jako bezpieczne aktywa w czasach zawirowań politycznych, takich jak trwająca wojna w Strefie Gazy. W związku z tym rząd jest zaangażowany w zapewnienie, że złoto pozostanie dostępne za pośrednictwem różnych kanałów.

Ahmed Soliman, szef AWA, ogłosił z niecierpliwością oczekiwaną aukcję, ujawniając, że odbędzie się ona we wtorek, z 66 sztabkami złota i 41 sztabkami srebra dostępnymi podczas sesji inauguracyjnej.

Według raportu World Gold Council (WGC) Gold Demand Trends, popyt Egipcjan na złote sztabki i monety odnotował marginalny spadek o 4 procent rok do roku, wynosząc 6 ton w trzecim kwartale 2023 roku.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany