Newmont przejmując Newcrest tworzy wiodącą firmę wydobywczą

0 50

Historyczne przejęcie branży wydobywczej ustanawia standardy dla wydobycia złota i miedzi. Newmont Corporation ogłosiła, że sfinalizowała przejęcie Newcrest Mining Limited, tworząc wiodącą na świecie firmę zajmującą się wydobyciem złota i produkcją miedzi.

Newmont jest wiodącym na świecie producentem złota oraz miedzi, cynku, ołowiu i srebra. Światowej klasy portfolio aktywów, perspektyw i talentów Spółki jest zakotwiczone w korzystnych jurysdykcjach górniczych w Afryce, Australii, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w Ameryce Północnej i Papui Nowej Gwinei.

Tom Palmer, prezes i dyrektor generalny Newmont:

„Dzisiejszy dzień jest historycznym kamieniem milowym dla naszej firmy i branży, dzięki pomyślnemu zakończeniu tego transformacyjnego przejęcia Newcrest przez Newmont. Nasza uwaga skupia się teraz na bezpiecznej, skutecznej i odpowiedzialnej integracji aktywów i pracowników Newcrest ze sprawdzonym modelem operacyjnym Newmont, abyśmy mogli przyspieszyć realizację naszej strategii skoncentrowanej na wartości dla wszystkich naszych interesariuszy”.

Newmont jest jedynym producentem złota notowanym w indeksie S&P 500 i jest powszechnie uznawany za swoje pryncypialne praktyki środowiskowe, społeczne i zarządcze. Spółka jest liderem w branży w zakresie tworzenia wartości, wspieranym przez solidne standardy bezpieczeństwa, doskonałą realizację i wiedzę techniczną. Spółka Newmont została założona w 1921 r. i jest notowana na giełdzie od 1925 roku.

Niezrównane portfolio Newmont, obejmujące aktywa o długim okresie eksploatacji, projekty zwiększające wartość, bogate możliwości poszukiwawcze i światowej klasy talenty, będzie stanowić podstawę rocznej rentownej produkcji w najkorzystniejszych jurysdykcjach na świecie.

Może Cię zainteresować:

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany