Srebro powinno być na celowniku inwestorów

0 137

Warto posiadać srebro w portfelu inwestycyjnym – The Perth Mint

Z sentymentem wokół srebra po listopadowym rajdzie złota, australijska mennica Perth Mint przyjrzała się, jak rosną inwestycje w metal szlachetny.

Srebro nie zabłysło w tym roku. Cena metalu szlachetnego spadła o 10,6% od początku roku, a złota tylko o 3,9%.

Złoto zaczyna odrabiać dość słaby 2022 rok po siedmiu miesiącach kolejnych strat. Według wielu analityków srebro podąża za złotem w rajdach. Metal słynie również z tego, że osiąga lepsze wyniki niż złoto w okresach byczych i słabiej radzi sobie ze złotem w okresach niedźwiedzich.

Dlatego nie było zaskoczenia wynikami ankiety przeprowadzonej w zeszłym miesiącu na Światowej Konferencji Metali Szlachetnych Londyńskiego Stowarzyszenia Rynku Kruszców (LBMA). Delegaci LBMA powiedzieli, że oczekują wzrost srebra do 28,30 USD za uncję w ciągu najbliższych 12 miesięcy – 36% wzrost w stosunku do obecnych poziomów. Oczekiwali również, że cena złota wzrośnie do 1 830,50 USD za uncję w ciągu 12 miesięcy, co oznacza wzrost o 4% w stosunku do obecnych poziomów cen.

„Wydaje się, że inwestowanie w srebro jest w opinii wielu bardzo korzystne” – napisała w notatce Perth Mint.

„Złoto ma tendencję do zdobywania całej chwały, gdy ludzie szukają inwestycji o niskiej korelacji z tradycyjnymi aktywami, takimi jak akcje i obligacje. Jednak wiele osób inwestuje w srebro jako zabezpieczenie przed inflacją i pomaga chronić ogólną wartość ich portfela w czasach ekonomicznego zamieszania.”

Inwestorzy często pomijają srebro na rzecz złota, powiedziała The Perth Mint, powołując się na wyniki Oxford Economics.

Firma porównała wyniki srebra z szeregiem tradycyjnych klas aktywów, takich jak akcje, obligacje, towary i złoto, od stycznia 1999 do czerwca 2022.

„Analiza potwierdziła, że ​​srebro ma stosunkowo niską historyczną korelację z klasami aktywów innymi niż złoto, a w wyniku „bardziej rygorystycznych testów” okazało się, że jego cechy zwrotu są wystarczająco różne od złota, aby uczynić je cennym narzędziem dywersyfikacji, które zasługuje na duży udział w portfelu” – zauważyła The Perth Mint.

Według tego badania średnia optymalna alokacja do srebra wynosiła od czterech do pięciu procent przy pięcioletnim okresie utrzymywania.

Popularną metodą alokacji do srebra na przestrzeni lat było „układanie w stosy”, które odnosi się do gromadzenia fizycznych srebrnych sztabek lub monet w miarę upływu czasu.

„Srebro oferuje inwestorom wiele zalet złota, z kilkoma ważnymi dodatkowymi zaletami”, powiedział The Perth Mint.

„Oba metale szlachetne reprezentują „twarde” aktywa, które fizycznie reprezentują, izolując je w ten sposób od ryzyka kontrahenta związanego z inwestycjami papierowymi”.

Kolejną zaletą srebra jest jego cena w porównaniu do złota — co pozwala inwestorom na gromadzenie znacznych zasobów w czasie poprzez regularne wpłacanie składek na swoje zapasy.

Srebro to także nie tylko metal szlachetny. Jest to metal przemysłowy wykorzystywany przez różne gałęzie przemysłu w technologii, nauce i medycynie. Dewaluacja waluty jest jednym z powodów, dla których inwestorzy decydują się na utrzymywanie części swojego portfela w srebrze lub złocie.

„Pomiędzy 1971 a 2021 r. stopa inflacji w Stanach Zjednoczonych wyniosła 569,2% przy średnim rocznym tempie 3,88%. Oznaczało to, że 1,00 USD w 1971 r. odpowiadało 6,69 USD w 2021 r.” – czytamy w notatce.

Dla porównania, w 1971 r. koszt jednej uncji srebra wyniósł 1,54 USD. W 2021 r. wzrósł do 25,14 USD — wzrost o 1532%.

„Srebro było niezwykle skuteczne w pomaganiu w zachowaniu bogactwa”.

Jednak te zyski nigdy nie następują w linii prostej, ostrzega The Perth Mint.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany