Jeśli życie jest grą, ta moneta ma wszystko!

0 245

Gry były zabawą starożytnych cywilizacji jako konkurencyjna forma rekreacji i stanowią jedną z najstarszych form interakcji społecznych ludzkości. Dowody na istnienie kostek do gry, jako nadających się do rzucania sześcianów o ponumerowanych stronach, wskazują, że były one produkowane w Egipcie co najmniej od 2000 r. p.n.e.

Pierwsza znana gra planszowa, The Royal Game of Ur, powstała około 4 600 lat temu w Mezopotamii. Na początku X wieku w Chinach wynaleziono już karty do gry.

Wiele tradycyjnych gier, które mają swoje korzenie w dawno minionych czasach, przetrwało próbę czasu.

Pomimo nowoczesnych elektronicznych alternatyw, oferują one rozrywkę grupową, która jest silnie związana z radosnym czasem, w tym z Bożym Narodzeniem i wakacjami.

Cieszą dzieci, a starsze pokolenia traktują je z sympatią i nadal stanowią inspirację do radosnych i niezapomnianych spotkań rodzinnych.

Gry w starym stylu, mocno zakorzenione w naszej kulturze, a jednocześnie pomagające rozwijać sprawność umysłową i myślenie strategiczne, są niedrogie, łatwe do opanowania i przede wszystkim zabawne.

Games Through the Ages to spektakularna moneta, która została wybita przez znaną na całym świecie australijską mennicę Perth Mint w dwóch pełnych uncjach srebra o wysokiej czystości 99,99%, przedstawiająca niektóre z najbardziej znanych gier i akcesoriów do gry w historii.

Zawiera działającą grę w kółko-krzyżyk, znaną również jako noughts and crosses lub tic tac toe (wyzwanie „trzy w rzędzie”, które prawdopodobnie rozwinęło się ze starożytnej rzymskiej gry terni lapilli – trzy kamyki) ze stali nierdzewnej, która została pokryta 24-karatowym złotem i umieszczona w środku monety!

Można trzymać monetę i grać w tic tac toe bez obawy o jej uszkodzenie, ponieważ została ona pokryta unikalnym antycznym wykończeniem, które dodaje niesamowitej głębi i wymiaru wzorom, które wypełniają zewnętrzny brzeg monety. To ręczne wykończenie oznacza, że żadne dwie monety z tej serii nie są dokładnie takie same!

Każda maleńka kostka oznaczona literą „X” lub „O” może być indywidualnie obracana, co pozwala na użycie jej do gry!

Rewers przedstawia motywy związane z grami, umieszczone na zewnętrznym pierścieniu monety. Zgodnie z ruchem wskazówek zegara od góry, symbolizują one karty do gry, domino, wirującą kostkę do gry, szachy, węże i drabiny, terni lapilli, mahjong, warcaby, kastety, backgammon oraz kości.

Awers przedstawia wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II projektu Iana Rank-Broadleya – stylizowany okrągły wzór wraz z różnymi inskrypcjami otaczającymi monetę.

Zaledwie 2.500 srebrnych dwuuncjowych monet z serii 2022 Tuvalu Games Through the Ages, wydanych w imieniu Tuvalu, niezależnego wyspiarskiego państwa na południowym Pacyfiku należącego do Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, zostało zatwierdzonych do ogólnoświatowej emisji. Dodatkowo, każda z nich jest pięknie prezentowana w niestandardowym pudełku Perth Mint, umieszczonym w eleganckim czarnym opakowaniu, które zawiera wzór szachownicy. Posiadają również Certyfikat Autentyczności.

Dwuuncjowe srebrne monety Games Through the Ages z datą 2022 są prawnym środkiem płatniczym w Tuvalu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany