Raport Royal Canadian Mint

0 36

Royal Canadian Mint ogłosiła wyniki finansowe za 2022 r., które pozwalają na wgląd w jej działalność oraz rzucają światło na kształtowanie się rynków metali szlachetncych.

Marie Lemay, prezes i dyrektor generalny Royal Canadian Mint:

„Chociaż Mennica stanęła w obliczu wyzwań związanych z wydarzeniami geopolitycznymi, inflacją i zakłóceniami w łańcuchu dostaw, nasza strategia One Mint dała nam możliwość dostosowania się i skutecznego reagowania na potrzeby naszych klientów w 2022 roku”

Całkowity dochód mennicy ukształtował się na poziomie 3 282 500 000 dolarów i spadł w porównaniu z rokiem poprzednim.

Raport:

„Wyniki finansowe za 2022 r. były zgodne z oczekiwaniami, poniżej poziomów z 2021 r., biorąc pod uwagę wyjątkowe wyniki odnotowane w 2021 r. i planowaną konserwację operacyjną w 2022 r.”

Przychody z kanadyjskich produktów i usług związanych z obiegiem monet wzrosły o siedem procent rok do roku z różnych kombinacji nominałów sprzedawanych na podstawie zaktualizowanego protokołu ustaleń z Departamentem Finansów w połączeniu z większą ilością metali przetworzonych w ramach programu odzyskiwania stopów w 2022 r., co został częściowo zrekompensowany niższymi wolumenami monet obiegowych i niższymi opłatami za programy.

Przychody z obrotu zagranicznego spadły o 45 procent rok do roku po znacznie niższych wolumenach ze względu na wolniejsze niż oczekiwano ponowne otwarcie zagranicznych gospodarek po pandemii oraz rosnącą niepewność geopolityczną i gospodarczą w gospodarce światowej.

Koszty operacyjne wzrosły o 13 procent do 125,3 mln USD w związku z planowanym tymczasowym wzrostem wydatków na wsparcie programu cyfrowego i transformacji biznesowej, wyższymi darowiznami korporacyjnymi wynikającymi z darowizn kierowanych przez akcjonariuszy, a także wzrostem kosztów podróży związanych z rozpoczęciem transformacji mennicy powrót do spotkań osobistych. Wzrost kosztów marketingu i sprzedaży był spójny z wyższą sprzedażą wyrobów numizmatycznych.

Królewska Mennica Kanadyjska jest korporacją koronną odpowiedzialną za bicie i dystrybucję kanadyjskich monet obiegowych. Mennica jest uznawana za jedną z największych i najbardziej wszechstronnych mennic na świecie, oferującą szeroką gamę specjalistycznych, wysokiej jakości produktów monetarnych i związanych z nimi usług na skalę międzynarodową.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany