Pozyskiwanie coraz bardziej odpowiedzialne

0 40

Marki notowane na London Metal Exchange (LME) terminowo wywiązują się realizacji polityki odpowiedzialnego pozyskiwania metali, aż ponad 96% z nich dotrzymało terminu. Cała polityka ma na celu wytępienie pozyskiwania metali z udziałem dzieci lub korupcji.

Jest to jeden z istotnych, znaczących kroków w trzyletniej kampanii LME, która ma na celu oczyszczenie globalnych łańcuchów dostaw. Cały proces wskazuje na odmienną pełnioną funkcję giełdy, której tradycyjna rola opierała się jedynie na dopilnowaniu spełnienia standardów metalurgicznych przez swoich dostawców.

LME w oświadczeniu:

„W przypadkach, gdy marki nie przestrzegają polityki lub nie zdecydują się na to, zostaną wycofane z listy”

Zgodnie z założeniami wprowadzonej polityki, producenci marek notowanych na LME musieli do 30 czerwca przedstawić materiały, by przedstawić jak wdrażają określone wcześniej wytyczne.

LME:

„Marki ze znaczącą pracą zaległą w celu spełnienia wymagań polityki zostaną zawieszone do czasu zakończenia prac”.

LME konkretnie określa swoje stanowisko wobec niewywiązujących się producentów i konsekwentnie trzyma się założeń. Cała polityka największego i najstarszego rynku metali przemysłowych została określona w 2019 roku i wtedy zostały ogłoszone wszystkie wymagania odnośnie odpowiedzialnego pozyskiwania metali.

Polityka London Metal Exchange należy do Hong Kong Exchanges and Clearing Ltd oraz opiera się na wytycznych określonych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany