MKS PAMP mianuje nowego dyrektora generalnego

0 11

MKS PAMP, lider na rynku metali szlachetnych, świadczący usługi finansowe i fizyczne oraz prowadzący nowoczesną rafinerię i mennicę, z przyjemnością ogłasza mianowanie Jamesa Emmetta na stanowisko Dyrektora Generalnego, obowiązujące od 1 stycznia 2025 roku. James Emmett przejmie tę rolę od Marwana Shakarchiego, który obejmie stanowisko CEO grupy MKS PAMP.

Pan Emmett jest wybitnym liderem w sektorze usług finansowych z blisko 30-letnim doświadczeniem, przynosząc ze sobą bogactwo globalnej wiedzy w zakresie biznesu, strategii, technologii i operacji.

W trakcie swojej znakomitej kariery, pan Emmett zajmował kilka wysokich stanowisk, w tym CEO HSBC Bank plc i Europy, gdzie nadzorował operacje HSBC w Wielkiej Brytanii oraz na terenie Europy Kontynentalnej, Afryki Subsaharyjskiej i Bermudów. Jego bogate doświadczenie obejmuje również pełnienie funkcji COO HSBC Bank plc, CEO w Turcji, Globalnego Szefa Handlu i Finansowania Należności, Regionalnego Prezesa dla Metro New York Retail and Small Business Banking oraz senioralne role w zakresie Strategii i Zarządzania Biznesem.

Po swojej kadencji w HSBC, pan Emmett doskonalił swoje umiejętności przywódcze jako CEO i Dyrektor Zarządzający operacyjnej spółki sieci płatności Diem (Libra) w Szwajcarii, a ostatnio jako COO UK Infrastructure Bank, gdzie pomagał zarządzać 22 miliardami funtów na finansowanie infrastruktury w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym i promowania wzrostu gospodarczego na poziomie regionalnym i lokalnym w Wielkiej Brytanii.

Karma Shakarchi Liess, Przewodnicząca MKS PAMP:

„Jesteśmy zachwyceni, że James Emmett dołącza do nas jako CEO MKS PAMP. Jego wyjątkowe osiągnięcia w sektorze usług finansowych oraz głębokie zrozumienie technologii i operacji czynią go idealnym kandydatem dla naszej firmy. Zarząd i rodzina w pełni wspierają Jamesa i z niecierpliwością czekają na kierunek, w którym nas poprowadzi. Dzielimy zobowiązanie do doskonałości, integralności i innowacji, które stanowią fundament sukcesu MKS PAMP.”

Od 2022 roku, James pełnił funkcję członka nieetatowego w Zarządzie MKS PAMP, co pozwoliło mu na zdobycie głębokiego zrozumienia MKS PAMP i jej branży.

James Emmett:

„Mamy niezwykłą szansę, aby kontynuować budowanie dziedzictwa rodziny, jakim jest MKS PAMP. Wkraczając w nową fazę, jestem zaszczycony objęciem stanowiska CEO MKS PAMP i nie mogę się doczekać współpracy z przyszłymi kolegami w celu napędzania zrównoważonego wzrostu i dostarczania wyjątkowej wartości naszym klientom i interesariuszom.”

Dodatkowo, zarząd wyraża serdeczne podziękowania i uznanie dla Marwana Shakarchiego za jego wzorowe przywództwo i nieustanne zaangażowanie w umacnianie pozycji MKS PAMP na czele branży. Marwan rozpoczął swoją kadencję w 1983 roku, a dzięki jego wizjonerskiemu przywództwu, wspólnie z Karmą Shakarchi Liess, przekształcił MKS PAMP z małej organizacji w odnoszącego sukcesy globalnego lidera w obszarze handlu, produkcji i rafinacji metali szlachetnych. Wkład Marwana był kluczowy dla wzrostu i sukcesu MKS PAMP, a w swojej nowej roli CEO grupy MKS PAMP będzie nadal wywierać znaczący wpływ na kształtowanie globalnej strategii grupy.

Może Cię zainteresować:

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany