Mennica Moskiewska ułatwia zakupy internetowe

0 47

Spółka akcyjna Goznak, która zarządza Mennicą Moskiewską, ogłosiła niedawno, że sztabki złota o wadze do 20 gramów można teraz kupić za pośrednictwem ich strony internetowej.

Wprowadzenie możliwości zakupu sztabek internetowo jest częścią szerszej inicjatywy mającej na celu zachęcenie Rosjan do odejścia od oszczędności w dolarach amerykańskich i zbadania alternatywnych opcji inwestycyjnych.

Zgodnie z oświadczeniem Goznaka, osoby fizyczne w Rosji mają teraz możliwość bezpośredniego zakupu, sprzedaży lub przechowywania złotych sztabek i monet. Firma ujawniła również swoje plany wprowadzenia 50-gramowych sztabek złota do zakupu na swojej stronie internetowej. Usługi te będą dostępne nie tylko za pośrednictwem salonu handlowego Mennicy Moskiewskiej, ale także za pośrednictwem aplikacji Goznak.Investments.

Godną uwagi cechą tej oferty jest to, że okres przechowywania sztabek złota w Mennicy Moskiewskiej jest nieograniczony. Goznak gwarantuje odkupienie całego kruszcu przechowywanego w bezpiecznych skarbcach mennicy. Dodatkowo, firma przyjmie sztabki, które były w obiegu, pod warunkiem, że nie ma widocznych uszkodzeń sztabek lub ich opakowań.

Od 1 kwietnia rosyjskie rafinerie metali szlachetnych, wraz z Goznak i krajowymi bankami, otrzymały pozwolenie na sprzedaż sztabek złota osobom fizycznym bez stosowania podatku od wartości dodanej (VAT). To posunięcie rosyjskiego rządu jest częścią szerszej strategii mającej na celu zachęcenie obywateli do inwestowania w fizyczne złoto, mając na celu odwrócenie ich od polegania wyłącznie na zasobach dolara amerykańskiego, co w przeszłości było powszechną metodą zabezpieczania oszczędności przez Rosjan.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany