Krach na rynku – Złoto po 900 $ przewiduje Harry Dent

0 287

Krach na rynku potrwa do 2024 roku. Złoto osiągnie cenę 900 $ zanim się odbije uważa Harry Dent.

Rynki osiągnęły szczyt i będą kontynuować bessę do 2024 roku, a Fed nie może nic na to poradzić.

Tak twierdzi Harry Dent, prezes i założyciel HS Dent. Dent rozmawiał z Michelle Makori, redaktorem naczelnym Kitco News.

„Myślę, że rynek osiągnął już szczyt, 4 stycznia dla S&P 500, i idziemy w dół” – powiedział Dent.

„Rezerwa Federalna zrozumie, że ich działania w końcu nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, a ludzie dowiedzą się o tym wtedy, gdy wszystko się załamie”.

Chociaż giełda radziła sobie dobrze w ciągu ostatnich kilku dekad, Dent powiedział, że jest to zwodnicze.

„Ludzie myślą teraz, że może tylko wzrosnąć”, powiedział Dent. – Musisz być z tego powodu zszokowany, wiesz? Historia pokazuje 40-procentową korektę w ciągu pierwszych kilku miesięcy”.

Wyjaśnił, że „drukowanie pieniędzy” przez Rezerwę Federalną do tej pory podtrzymywało gospodarkę. Jednak kiedy nadejdzie katastrofa, będzie gorzej, niż się ludziom wydaje.

„Już niedługo wejdziemy w recesję… Tutaj nie ma miękkiego lądowania. Fed ma na to nadzieję. Nie rozumieją podstawowych trendów gospodarki… Jesteśmy tak przeciążeni, największa bańka we wszystkim… Nie da się utrzymać martwego ciała w ruchu”.

Dent opiera swoje przewidywania na trendach demograficznych. Wierzy, że wkroczymy w okres deflacji, gdy wymierają Baby Boomers.

„Nigdy nie widzieliśmy, aby mniejsze pokolenie [Millennials] podążało za większym [Boomers]” – powiedział Dent.


„Baby Boomers spowodowały największy boom w historii… od 1983 do 2007 roku. I od tego czasu, [Fed] mocno stymulował rynki. Dlaczego ?… Ponieważ walczył z trendem spadkowym. Umiera największe demograficznie pokolenie w historii”.

Dent wyraził opinię, że długoterminowe obligacje skarbowe USA będą aktywami o najlepszych wynikach. Uważa też, że cena złota spadnie.

„Złoto jest aktywem, które pękło, jak wszystko inne… [Wszystkie] aktywa finansowe pękną… Powiedziałbym, że za rok lub dwa [złoto] spadnie do 900 dolarów do 1000 dolarów [USD]”.

Chociaż Dent zakłada, że ​​Bitcoin jest obecnie „największą bańką”, przewiduje cenę „od pół miliona do miliona” dolarów do 2037 r., gdy gospodarka się odbuduje, ale dopiero po tym, jak najpierw spadnie do poziomu od 3000 do 7000 dolarów .

„Bitcoin będzie, jak sądzę, nowym standardem cyfrowym dla pieniędzy” – powiedział Dent, przywołując standard złota.

„Kiedy nadejdzie korekta, którą przewiduję w ciągu najbliższych dwóch lat, najlepszą rzeczą, którą kupiłbym, będzie Bitcoin lub Ethereum”.

Jeśli chodzi o konflikt na Ukrainie, Dent wyjaśnił, że Putin postąpił nierozsądnie.

„Putin jest agresywny” – powiedział Dent.
„Świat może popaść w kryzys, a on może być obwiniany o wywołanie spowolnienia, mimo że to nie był tak naprawdę on… Myślę, że to śmierć Putina… Putin ma tu zły czas”.

Dent powiedział, że świat wpadnie w globalną „depresję”, która może wymusić pokojowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany