Delegaci LBMA oczekują wzrostu cen srebra o 54% w ciągu najbliższych 12 miesięcy

0 56

Delegaci LBMA oczekują wzrostu cen srebra o 54% w ciągu najbliższych 12 miesięcy

London Bullion Market Association, czyli Londyńskie Stowarzyszenie Rynku Kruszców, jest instytucją niezwykle ważną z punktu widzenia każdego, kto interesuje się rynkiem złota lub dokonuje na nim inwestycji.

LBMA jest nazywana również Londyńską Giełdą Złota. W skład LBMA wchodzą instytucje, które związane są z metalami szlachetnymi; mowa głównie o dużych, międzynarodowych bankach, producentach sztab i monet bulionowych, a także o rafineriach, dostawcach usług przechowywania i transportu, a nawet o wytwórcach biżuterii.

Metale szlachetne miały trudny rok, ponieważ kapitał inwestycyjny uciekł z rynku z powodu rosnącej inflacji, która zmusiła banki centralne na całym świecie do agresywnego zaostrzenia polityki pieniężnej.

Jednak pomimo wyzwań, na rynku wciąż panuje duży optymizm, zdaniem uczestników największej na świecie konferencji inwestycyjnej w metale szlachetne.

Według badań przeprowadzonych podczas Światowej Konferencji Metali Szlachetnych Londyńskiego Stowarzyszenia Rynku Kruszców, delegaci oczekują, że ceny złota znacznie wzrosną do tego czasu w przyszłym roku, osiągając 1 830,50 USD za uncję, co stanowi prawie 12% wzrost w stosunku do obecnych cen.

Choć uczestnicy są optymistycznie skoncentrowani na złocie, powiedzieli, że srebro ma największy potencjał. Średnio delegaci oczekują, że ceny srebra na poziomie 28,30 USD za uncję do października 2023 r., co stanowi wzrost o prawie 54% w stosunku do obecnych cen.

W przypadku PGM, delegaci oczekują, że ceny platyny wzrosną do 1238,70 USD za uncję w przyszłym roku, w porównaniu z obecną ceną 891,90 USD za uncję. Tymczasem oczekuje się, że ceny palladu wzrosną do 2058,80 USD za uncję, w porównaniu ze środową ceną 1971,50 USD za uncję.

Chociaż analitycy widzą wyższe ceny metali szlachetnych w ciągu najbliższych 12 miesięcy, komentarze podczas konferencji wskazywały, że trudno będzie rynkowi przyciągnąć w najbliższym czasie jakiekolwiek bycze zainteresowanie, ponieważ Rezerwa Federalna podnosi stopy Fed Funds w górę.

Jednak wielu analityków uważa, że ​​stopy procentowe osiągną szczyt w pierwszym kwartale 2023 r., a ceny złota i srebra wzrosną do drugiego kwartału.

Choć popyt inwestycyjny w tym roku był wyjątkowo rozczarowujący, paneliści tegorocznej konferencji zauważyli znaczny podział między rynkiem papieru a popytem fizycznym.

Analitycy zauważyli, że rekordowe premie za srebro wskazują, że inwestorzy nadal postrzegają metale szlachetne jako ważne aktywa bezpieczne, ponieważ na światowych rynkach finansowych panuje niepewność.

„Złoto jest ostatecznie rynkiem fizycznym i to mówi nam, jaki jest trend”, powiedział Matt Slater, globalny szef kontraktów terminowych na metale szlachetne i handlu fizycznego w UBS, podczas poniedziałkowej dyskusji panelowej.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany