Złoto wzrośnie w przyszłym tygodniu ale nie na długo

0 43

Nastroje wskazują na odbicie cen złota w przyszłym tygodniu, ale nie na trwałą zmianę trendu

Wydaje się, że ceny złota utworzyły przynajmniej krótkoterminowe dno, a wielu analityków wskazuje, że odbicie dosięgnie do poziomu co najmniej 1750 USD, ponieważ nastroje na rynku znacznie się poprawiły.

Wielu analityków twierdzi, że złoto stało się atrakcyjną, byczą grą kontrariańską, ponieważ sentyment i pozycjonowanie spekulacyjne spadły do ​​najniższego poziomu. Jednocześnie wielu kwestionuje obecną siłę dolara amerykańskiego, ponieważ obserwuje się jego pierwszy tygodniowy spadek od czterech tygodni.

Chris Vecchio, starszy strateg rynkowy w DailyFX.com, powiedział, że dolar amerykański traci impet, ponieważ agresywna akcja cenowa Rezerwy Federalnej jest teraz w pełni uwzględniona. Dodał, że zbliżająca się globalna recesja i potencjalny kryzys zadłużenia państwowego w Europie mogą dolara amerykańskiego w tandemie ze złotem wynieść na wyżyny.

Wraz z dolarem amerykańskim, Vecchio powiedział, że istnieją oznaki, że realne zyski mogą wzrosnąć, tworząc kolejny wiatr w plecy dla cennego metalu.

„Kryzys zadłużenia w Europie nie jest gwarantowany, ale czai się w cieniu i dopóki istnieją obawy dotyczące euro, jest miejsce dla złota i dolara amerykańskiego, które będą miały tendencję wzrostową” – powiedział.

Jednak Vecchio dodał, że widzi granicę siły złota z solidnym oporem na poziomie około 1760 USD za uncję. Powiedział, że w obecnych warunkach inwestorzy powinni przygotować się na większą zmienność.

„Musiałby się załamać poziom realnych stóp zwrotu, aby zmienić obecny trend złota, a to jest mało prawdopodobne” – powiedział.

Sondaż

W tym tygodniu w ankiecie Kitco News wzięło udział 18 analityków z Wall Street. Wśród uczestników, 12 analityków, czyli 67%, uważa, że ceny złota wzrosną w najbliższym czasie. W tym samym czasie sześciu analityków, czyli 33%, stawia na spadki złota. W tym tygodniu nie oddano głosów neutralnych.

Ze względów technicznych w ankietach internetowych Main Street oddano tylko 187 głosów. Spośród nich 105 respondentów, czyli 56%, oczekiwało, że złoto wzrośnie w przyszłym tygodniu. Kolejne 52, czyli 28%, powiedziało, że spadnie, podczas gdy 16 ankietowanych, czyli 31%, było neutralnych w najbliższym czasie.

Byczy sentyment pojawia się, gdy ceny złota wydają się kończyć pięciotygodniową passę strat. Ostatnie sierpniowe kontrakty futures na złoto kosztowały 1729,10 USD za uncję, czyli o 1,5% więcej niż w piątek.

Dane w USA

Dla wielu analityków największym czynnikiem wpływającym na ceny złota pozostaje dolar amerykański, napędzany przez agresywną politykę monetarną Rezerwy Federalnej; jednak niektórzy analitycy zauważyli, że spowolnienie aktywności w amerykańskiej gospodarce może skłonić Rezerwę Federalną do złagodzenia zacieśniającego stanowiska.

W piątek wstępne dane S&P Global Market Intelligence pokazują, że aktywność w sektorze produkcyjnym i usługowym w USA spadła do najniższego poziomu od dwóch lat. Spadek aktywności odzwierciedlał podobną słabość w Europie.

„Rynek wyczuwa, że ​​cykl podwyżek stóp zakończy się wcześniej z powodu gwałtownie spowalniającego wzrostu. Piątkowy indeks PMI dla usług w USA był szokująco miękki i oznacza, że ​​Fed zatrzyma się w okolicach 3% i prawdopodobnie obniży w 2023 roku. , złoto wzrośnie z powodu słabości dolara – powiedział Adam Button, główny strateg walutowy w Forexlive.com.

Adrian Day, prezes Adrian Day Asset Management, powiedział, że pomimo nadzwyczajnego tempa podwyżek stóp przez amerykański bank centralny, inflacja pozostanie na wysokim poziomie, utrzymując realne rentowności pod presją.

„Rynek wkrótce zda sobie sprawę, że Fed po prostu nie może podnieść stóp na tyle, aby okiełznać inflację bez powodowania poważnej recesji, a to, co robi do tej pory, jest niewystarczające, aby znacząco obniżyć inflację” – powiedział.

„Fed nie musi się nawet obracać ani wstrzymywać; samo uznanie, że nie mogą osiągnąć swojego celu, spowoduje eksplozję złota”.

Jednak nie wszyscy analitycy są optymistami, że fortuna złota się odwraca, a dolar amerykański osiągnął szczyt. Niektórzy analitycy twierdzą, że na światowych rynkach finansowych dolar pozostaje ważnym atutem, który jest bezpieczną przystanią.

„Rajd mógł się zatrzymać, ale trend wzrostowy dolara nadal trwa. Pozostaje najsilniejszą walutą na rynku”, powiedział David Madden, analityk rynku w Equity Capital.

Madden powiedział, że widzi, jak złoto walczy z oporem na poziomie 1745 USD i chce shortować na wzrostach.

W związku ze słabymi fundamentami, Jim Wyckoff, starszy analityk techniczny w Kitco.com, powiedział, że pomimo odbicia złota, sytuacja techniczna pozostaje zła.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany