Jeszcze przed Świętem Dziękczynienia FED przestawi politykę monetarną – Frank Holmes

0 58

Przed Świętem Dziękczynienia czyli do 24 listopada FED przestawi politykę monetarną – Frank Holmes

W środę prezydent Joe Biden ogłosił nowe programy mające na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu, w tym 2,3 miliarda dolarów na pomoc społecznościom w modernizacji budynków i rozszerzaniu kontroli przeciwpowodziowych. Rzeczywiście, rządy i korporacje na całym świecie przyjmują politykę ESG (środowiskowego zarządzania społecznego) w celu radzenia sobie z problemami związanymi ze zmianą klimatu.

Jednak „emocjonalna” reakcja na zmiany klimatu osłabiła wzrost gospodarczy i spowodowała inflację, powiedział Frank Holmes, dyrektor generalny USA Global Investors i prezes wykonawczy HIVE Blockchain.

„Zmiany klimatyczne zasadniczo powodują inflację” – powiedział Holmes.

„Wiele [inflacji] ma związek z inflacją energetyczną w Europie, z panicznym zamknięciem elektrowni jądrowych w Hiszpanii i Niemczech oraz z opodatkowaniem samochodów i ciężarówek”.

Holmes, który słusznie przewidział boom rynkowy w 2020 roku, teraz przewiduje, że do Święta Dziękczynienia Rezerwa Federalna zmieni kurs na zacieśnianie polityki pieniężnej i obniży stopy procentowe.

ESG i zmiany klimatyczne

Holmes zasugerował, że źle pomyślana polityka ESG powoduje niedobory dostaw i większe drukowanie pieniędzy, ponieważ rządy poszukują kapitału na systemy zielonej energii. To z kolei prowadzi do inflacji.

Posługując się przykładem niedawnego przewrotu politycznego na Sri Lance, powiedział:

„Wymusili na całej Sri Lance żywność ekologiczną i osiągnęli spadek produkcji o 20-30%. Inflacja przebiła dach, a na ulicach są już ogromne zamieszki”.

W kwietniu zeszłego roku rząd Sri Lanki zakazał stosowania nawozów syntetycznych i pestycydów oraz nakazał 2 milionom rolników w tym kraju przejście na produkty ekologiczne. Krajowa produkcja ryżu spadła o 20 procent, a cena ryżu wzrosła o 50 procent.

Holmes dodał, że rynki są wrażliwe na podwyżki stóp Fed ze względu na regulacje klimatyczne.

„Przepisy dotyczące zmian klimatu nie są zsynchronizowane” – powiedział.

„Są po prostu przyciskami paniki wszędzie wciskanymi… Te przepisy duszą się na całym świecie”.

Zwrot Fed?

Na całym świecie miały miejsce protesty dotyczące wyższych cen i obaw o koszty utrzymania. Holmes powiedział, że niepokoje społeczne mogą skłonić Fed do obniżenia stóp procentowych.

„Wszystko, co musimy zrobić, to wywołać wielki protest, jak w Europie… jest trend, który ma miejsce w krajach na całym świecie” – wyjaśnił.

Przewidział, że „do Święta Dziękczynienia” Rezerwa Federalna wciśnie „przycisk paniki” i poluzuje swoją politykę monetarną.

Holmes śledzi indeks produkcji producentów (PMI), który, jak twierdził, jest wiodącym wskaźnikiem ogólnej kondycji gospodarczej.

„PMI kurczy się na całym świecie” – powiedział.
„Jeśli świat [gospodarka] nagle zacznie się kurczyć, uruchomią się przyciski paniki i otworzy się kurek do drukowania większej ilości pieniędzy”.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany