Złoto spada – nadal koncentrujemy się na podwyżkach stóp i recesji

0 100

Złoto nadal spada w dół, ponieważ ciągle koncentrujemy się na podwyżkach stóp i recesji

Zeznanie przewodniczącego Powella przed Kongresem w tym tygodniu nakreśliło fatalną perspektywę gospodarczą, która obejmie dalszy spadek krajowego PKB w połączeniu z dalszymi podwyżkami stóp procentowych.

Podczas jego zeznań było oczywiste, że istniała subtelna różnica w jego ścieżce słownej, która była nietypowa i stanowiła dramatyczną zmianę w stosunku do jego zwykłej, wyrafinowanej metody. Prezes dał jasno do zrozumienia, że ​​Rezerwa Federalna ma na uwadze jeden cel ponad wszystkie inne, a mianowicie obniżenie poziomu inflacji. Zdecydowanie stwierdzili, że działania Rezerwy Federalnej najprawdopodobniej doprowadzą do recesji, a nie do miękkiego lądowania.

Yahoo Finance uchwyciło jego ogólną postawę w najbardziej elokwentny sposób, mówiąc:

„Powiedział, że recesja spowodowana przez własne zacieśnienie monetarne Fed pozostaje prawdopodobna”.

Miękkie lądowanie, z wyższymi stopami, ale nadal zdrową gospodarką, byłoby „bardzo trudne”. ” do osiągnięcia. A Powell powiedział, że walka Fedu z inflacją jest „bezwarunkowa”, co oznacza, że ​​nic nie stanie mu na drodze.

Zmiany wprowadzone przez Rezerwę Federalną do polityki monetarnej z pewnością skurczyłyby gospodarkę i wywołałyby recesję.

Recesja jest definiowana jako:

„Okres przejściowego załamania gospodarczego, podczas którego handel i działalność przemysłowa są ograniczone, co ogólnie określa się spadkiem PKB w dwóch kolejnych kwartałach”.

Ostatni raport o PKB wykazał, że w Stanach Zjednoczonych nastąpiła ekspansja gospodarcza prowadząca do wzrostu PKB o 6,9% za IV kwartał 2021 r. Jeśli zaawansowane szacunki PKB za I kwartał są prawidłowe, będzie to wskazywać na spadek realnego produktu krajowego brutto (PKB). za pierwszy kwartał br. Ostatnie wystąpienie spadku PKB z kwartału na kwartał miało miejsce w II kwartale 2020 r. Jednak kolejny kwartał (III kwartał 2020 r.) przyniósł silny wzrost krajowego PKB.

Właśnie dlatego raport w przyszłym tygodniu jest tak krytyczny. W środę, 29 czerwca, BEA (Biuro Analiz Ekonomicznych) opublikuje raport o PKB Stanów Zjednoczonych za pierwszy kwartał. Według zaawansowanych szacunków opublikowanych 28 kwietnia „Realny produkt krajowy brutto (PKB) spadał w tempie 1,5 proc. w pierwszym kwartale 2022 r., zgodnie z „drugim” szacunkiem opublikowanym przez Biuro Analiz Ekonomicznych. w czwartym kwartale realny PKB wzrósł o 6,9 procent”.

Obecnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że działania Rezerwy Federalnej doprowadzą do recesji. Pytanie nie brzmi, czy Stany Zjednoczone wejdą w recesję, ale kiedy recesja się rozpocznie i jak długo będzie trwała.

Podczas gdy recesja może ustabilizować ceny złota, a wyższa inflacja z pewnością tworzy zwyżkowy ton dla cennego żółtego metalu, rosnące stopy procentowe stały się głównym celem przyszłej ceny złota i wywarły presję na obniżenie cen od marca tego roku. Złoto spadło o nieco ponad 12% z maksimów 2070 USD w marcu do obecnej ceny złota na poziomie 1828 USD. Chociaż wydaje się, że istnieje silne podparcie dla złota na poziomie 1800 USD, w zależności od tego, jak agresywna będzie Rezerwa Federalna w odniesieniu do dalszych podwyżek stóp procentowych.

Poza raportem o PKB, który ma się ukazać w środę, w czwartek rząd opublikuje najnowsze dane o inflacji bazowej po publikacji raportu indeksu cen PCE w USA.

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany