Dlaczego złoto i srebro nie wejdą w fazę hossy

0 147

O to dlaczego złoto i srebro nie wejdą w fazę hossy w najbliższym czasie.

Świat chce wiedzieć, dlaczego ceny złota i srebra nie rosną ?

Prosta odpowiedź brzmi:

Ponieważ sprzedający dominują nad kupującymi”.

To klasyczna sytuacja na każdym rynku. Kupujący i sprzedający rotują, walcząc o kontrolę. Nie ma potrzeby doszukiwać się bardziej złożonej odpowiedzi, po prostu sprzedający rządzą w srebrze, a kupujący w złocie.

Gdy jednak przyjrzymy się bliżej złotu, mimo że trend jest zwyżkowy, obserwujemy teraz konsolidację rynku. To czas największej niepewności, gdzie silne ręce kupujących i sprzedających przerzucają aktywa między sobą. Konsolidacja jest uciążliwa i może trwać dłużej, niż ktokolwiek się spodziewa.

Dobrą wiadomością dla byków na złocie, srebrze i platynie jest taka, że rynki w czasie konsolidacji budują silną bazę pod przyszłe ruchy. To by wskazywało, że zbliża się wielki rajd. Pytanie tylko kiedy. Można odpowiedzieć tylko na podstawie akcji cenowej, a nie na podstawie wiadomości. Ekonomia jest już wyceniona. Zrób sobie przysługę i obserwuj akcję cenową, a nie ekspertów.

Metale szlachetne powinny być postrzegane na równi z posiadaniem kapitału, który nie jest potrzebny jutro ani w najbliższym czasie. Handel powinien odbywać się na papierze, wiedząc, że możemy handlować dowolną stroną bez emocji.

Na wszystkich rynkach akcja cenowa określa, co wydarzy się w następnym dniu, tygodniu lub miesiącach. Trzymaj te dwie strategie oddzielnie; najgorszą transakcją, jaką można zrobić, jest przekształcenie transakcji w inwestycję z nadzieją na wyjście. Traderzy muszą nauczyć się przyjmować swoje straty i przejść do następnej transakcji.

Cierpliwość, dyscyplina i zarządzanie pieniędzmi zawsze wygrywają. Niech mapa rynków wskaże Ci drogę.

Na dzisiejszej sesji cena złota pozostaje w trybie pełnej konsolidacji. Cena jest o około 0,24 % wyższa niż w czwartek i wynosi w chwili pisania tego tekstu 1824 $ za uncję. Srebro notowane jest dzisiaj po 21,13 $. Na poniższym 4-godzinnym wykresie kontraktów futures cena osiąga niższe maksima, ale minima z poprzedniej fali, wynoszące 1806 USD/oz, pozostają w pełni nienaruszone.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany