Złoto potrzebuje nowego katalizatora – ceny kończą tydzień około 1750 $

0 64

Złoto potrzebuje nowego katalizatora, ponieważ ceny kończą tydzień około 1750 $

Rynek złota utrzymuje się na poziomie 1750 USD za uncję, ale analitycy ostrzegają inwestorów, aby w najbliższym czasie nie spodziewali się przełomowego ruchu, ponieważ metal szlachetny rozpaczliwie potrzebuje nowego katalizatora, który będzie napędzał ceny.

Według analityków surowców, agresywna polityka monetarna Rezerwy Federalnej pozostaje najważniejszą siłą napędową dla rynku złota. Podczas gdy amerykański bank centralny podpisał, że może spowolnić tempo podwyżek stóp w grudniu, inwestorzy nadal niechętnie wskakują na rynek.

Nicholas Frappell, globalny dyrektor generalny ABC Bullion, zauważył, że wzrost złota od początku miesiąca jest napędzany głównie przez pokrywanie krótkich pozycji – inwestorzy kupują złoto w celu pokrycia swoich krótkich pozycji. Dodał, że inwestorzy nie kupują również produktów giełdowych zabezpieczonych złotem.

Powiedział, że nie wygląda na to, by jakikolwiek wzrost utrzymał się w obecnych warunkach.

„Świeży nabywcy nie są zmotywowani ani w przestrzeni Futures, ani w ETF” – powiedział.

„Ponadto komunikat Fed jest taki, że jeśli w ogóle, stopy pozostaną na wysokim poziomie przez dłuższy czas, a to pomoże dolarowi i stopom – wydaje się, że złoto podąża wolniejszą ścieżką w kierunku wysokich poziomów”.

Rynki będą mogły usłyszeć to od samego prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, gdy przemawia on w przyszłym tygodniu na wydarzeniu w Brookings Institution w Waszyngtonie.

Chociaż rynki oczekują, że Rezerwa Federalna spowolni tempo podwyżek stóp procentowych do 50 punktów bazowych w przyszłym miesiącu, niektórzy analitycy twierdzą, że jest jeszcze za wcześnie, aby sygnalizować jakikolwiek zwrot na rynku.

Analitycy surowcowi TD Securities spodziewają się, że jastrzębie komentarze ze strony Powella zaważą na złocie, ponieważ jego wzrostowy impet wygasł.

„Biorąc pod uwagę, że widzimy wyczerpanie zakupów w kilku głównych globalnych aktywach, przeciwności makro dla złotych niedźwiedzi wydają się już ustępować. Wskazuje to na mniejsze ryzyko rozszerzenia spadków na złocie, szczególnie, że przemówienie prezesa Powella w środę może zapewnić jastrzębi katalizator potrzebny do wznowienia sprzedaży przez CTA” – powiedzieli analitycy surowców.

Wraz z komentarzami Powella oczekuje się, że bardziej napięty kalendarz danych ekonomicznych w przyszłym tygodniu również zwiększy zmienność na rynku. Ekonomiści powiedzieli, że przyszłotygodniowe dane o zatrudnieniu mogą wpłynąć na oczekiwania rynku dotyczące polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej.

W ostatnich komentarzach Powell powiedział, że rynek pracy jest zbyt napięty i Fed będzie musiał zobaczyć więcej luzu, zanim zacznie łagodzić swoje agresywne stanowisko.

Według konsensusu, ekonomiści prognozują, że w listopadzie powstało około 200 tys. miejsc pracy.

„Szanse są takie, że wzrost liczby miejsc pracy będzie nadal zbyt wysoki w stosunku do umiaru, którego szukamy”, powiedział Avery Shenfeld, starszy ekonomista w CIBC.

Wraz z danymi gospodarczymi inwestorzy w złoto będą nadal zwracać szczególną uwagę na dolara amerykańskiego. Carley Garner, współzałożyciel firmy brokerskiej DeCarley Trading, powiedział, że indeks dolara amerykańskiego testuje krytyczne wsparcie na poziomie 106 punktów. Dodała, że ​​każda słabość dolara amerykańskiego może spowodować, że ceny złota z powrotem przekroczą 1800 USD za uncję.

Publikacja danych w przyszłym tygodniu

Wtorek: zaufanie konsumentów w USA

Środa: zatrudnienie w sektorze prywatnym ADP, PKB za III kwartał, sprzedaż domów w toku, otwarcie pracy JOLTS, komentarze Powella

Czwartek, CPI w Wielkiej Brytanii, dochody i wydatki osobiste PCE w USA, PMI dla przemysłu ISM,

Piątek, płace poza rolnictwem w USA

Reklama 742,6×120
Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany